Twitter’daki yeni direkt mesaj özelliği nasıl kullanılıyor?

Twitter’da artık bir kullanıcıya direkt mesaj (DM) gönderebilmek için karşılıklı takipleşmenize gerek yok. Buna göre artık kullanıcılar birbirlerini takip etmese bile DM’den mesaj gönderebilecek. Peki Twitter’daki yeni DM özelliği nasıl kullanılıyor?

Twitter’da direkt mesaj almak istiyorsanız birkaç küçük ayar yapmanız gerekiyor. Bunun için Twitter’ın ayarlarındaki ‘güvenlik ve gizlilik’ bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu bölümün en altında yer alan ‘Direkt Mesaj’ başlıklı alana işaretleminiz gerekiyor. İşaretleyerek takip etmediğiniz kullanıcılardan bile mesaj alabilmeniz mümkün hale geliyor.

twitter-direkt-mesaj-gonderme

Twitter’da takip etmediğiniz birine direkt mesaj gönderilebilmek için ise öncelikli olarak direkt mesaj kutunuzu açmanız gerekiyor. Burada ‘yeni mesaj gönder’ seçeneğine basarak takip etmediğiniz ve mesaj göndermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. 140 karakterle sınırlandırılmış bu bölüme göndermek istediğiniz mesajı yazarak gönderebilirsiniz.

Twitter son olarak geçtiğimiz Ocak ayında, grup mesajlaşma özelliğini Twitter kullanıcılarına sunmuştu. Grup mesajlaşma özelliğiyle birden fazla Twitter kullanıcıları kendi aralarında direkt mesaj gönderebiliyordu. Twitter’ın bundan sonra atacağı adımları merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın