Twitter’ın ana ekranına ‘Direkt Mesaj’ tuşu eklendi

Sosyal ağ Twitter’a gelen yeni güncelleme ile kullanıcılar artık özel konuşmalarını ekrana eklenen yeni “Twitter Direkt Mesaj Tuşu” fonksiyonuyla yapabilecek. Twitter’ın yeni DM fonksiyonu, bugünden itibaren sosyal ağın iOS ve Android uygulamaları üzerinde aktif hale geldi.

Hali hazırda kullanıcıların ‘tweet’lerinin altında 4 simge yer alıyordu: “Yanıtla”, “Retweetle”, “Beğen” ve “Daha Fazla”. Gelen güncellemeyle bundan böyle ‘tweet’lerin altında tıklanabilecek fazladan bir buton daha olacak. Bu yeni özellikle, bir Tweet’i Direkt Mesaj ile paylaşmak ve özel bir sohbet başlatmak mümkün olacak.

Twitter’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, herhangi biriyle özel bir görüşme başlatmak için kullanılan Direkt Mesaj (DM) özelliği ile atılan mesajların oranının 2015 yılında yüzde 60 arttığına dikkat çekildi. Açıklamada, özelden ‘tweet’ paylaşılmasında yaşanan büyüme oranının 2015’in ikinci yarısında yüzde 200’e ulaştığı bilgisi verildi.

Message_Button_1

Kullanıcılardan bir ‘tweet’i DM üzerinden daha kolay paylaşmanın bir yolu olup olmadığı yönünde yoğun sorular aldıklarını belirten Twitter’ın açıklamasında şöyle denildi:

“Artık sadece birkaç hareketle zaman akışınızdaki sizin için önemli olan bir Tweet’i özel bir sohbetinize doğrudan iletebileceksiniz. Bu güncelleme, DM özelinde var olan sohbetleri daha da zenginleştirmek adına önemli bir adımlardan biri oldu. Geçmişten bugüne kendinizi daha iyi ifade etmeniz adına GIF’ler, emojiler ve çoooooookkkk uzun özel mesajlar özelliklerini ekledik, grup olarak mesaj atmanıza yardımcı olduk ve şirketlerin müşteri hizmetleri birimine erişiminizi kolaylaştırdık.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın