Twitter, online dergi uygulaması Flipboard’u 1 milyar dolara alıyor

Sosyal ağ Twitter, sosyal medya ve internet sitelerindeki içerikleri online dergi formatında sunan Flipboard uygulamasını satın alıyor. Recode’un haberine göre Twitter, 2010 yılında açılan ve 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Flipboard için 1 milyar doları gözden çıkardı. Konuya yakın birden fazla kaynağa dayandırılan habere göre sözkonusu bu 1 milyar doları hisse karşılığı ödemek isteyen Twitter’in Flipboard ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya gelindi.

Twitter’ın hızlı giriş yapan ama son dönemde popüperliğini kaybeden Flipboard’u almak istemesinin sebeplerinden biri olarak, Silikon Vadisi’nin parlak isimlerinden biri olan Flipboard’un kurucusu Mike McCue’yi yönetim ekibine kazandırmak istemesi de gösteriliyor. 2009 yılında Microsoft’tan ayrılmasının ardından 2010 yılında Flipboard’u hayata geçiren Mike McCue, aralarında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in de bulunduğu önde gelen girişimcilerden  girişim sermayesi çekmeyi de başarmıştı. Mike McCue ayrıca, 2010-2012 yılları arasında Twitter’ın yönetim kurulunda da yer alan bir isim.

teknoyo-flipboard-2

TeknoYO!’yu Flipboard dergisi ile de takip edebiliyorsunuz.

5 yılda 160 milyon dolar aldı yılda 50 milyon dolar kazandı

Yıllık geliri 50 milyon dolar olan Flipboard’un, son aldığı yatırım sonrası değerinin 800 milyon dolar seviyesinde olduğunu hatırlatalım.

Kurulduğu günden bu yana 4 kez yatırım turuna çıkan Flipboard, 17 yatırımcıdan toplam 160.5 milyon dolarlık yatırım aldı. Flipboard’a para yatıran girişimciler arasında Jack Dorsey’in yanısıra Ashton Kutcher, Dustin Moskovitz, Peter Currie, Peter Chernin ve Ron Conway gibi teknoloji dünyasının önde gelen melek yatırımcıları da bulunuyor.

Sunduğu 16 dil desteği arasında  Türkçe dil desteği de bulunan Flipboard uygulamasına Twitter, Facebook, Google+, Instagram, Tumblr, YouTube ve LinkedIn gibi birçok sosyal hesap bağlanıp, tüm bu hesaplar Flipboard uygulamasından takip edilebiliyor.

Web üzerinden https://flipboard.com/ adresinden de erişilebilen Flipboard’un iOSAndroidWindows ve Windows Phone uygulamaları bulunuyor.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın