Twitter, Instagram’a benzer yeni fotoğraf filtreleri ekledi

Fotoğraf filtresi konusunda en iyi uygulama tartışmasız Instagram. Ancak Twitter da bu alanda güçlenmeye devam ediyor. Twitter’ın mobil uygulamasına dün gece gelen güncellemeyle fotoğraf çekimleri tamamen değişti. Instagram filtrelerine benzer yeni filtrelerle donatılan Twitter uygulaması, böylece fotoğraf alanında rakiplerine meydan okudu. Yeni filtreler tıpkı Instagram olduğu gibi isimlere kavuştu. Breeze, Glow, Warm ve Radiant gibi birçok farklı filtre bulunuyor. Bu filtreler arası geçiş ise Instagram’ın bire bir aynısı.

twitter-filters

Yapılan bu güncelleme, Twitter’ın gelecek dönemlerde görsel ağırlıklı bir sosyal ağ olacağının ilk sinyallerini veriyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda .GIF formatı desteği vermeye başlamış ve sosyal ağlar arasında bir ilki gerçekleştirmeyi başarmıştı.

Buna ek olarak ise Twitter ile Instagram arasındaki savaş da tüm hızıyla sürüyor. Twitter desteğini kesen Instagram, paylaşılan fotoğrafların düzgün gösterilmediğini ve bu yüzden Instagram karelerinin artık Twitter’ın haber akışında gösterilmeyeceğini açıklamıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın