Twitter’daki favori tuşu yıldız yerine kalp simgesi oldu

Twitter, uzun zamandan beri beklenen hamleyi yaptı ve favori tuşunu yıldız yerine kalp yaptı. Şirketin resmi blogundan yaptığı açıklamayla duyurduğu yeni kalp ikonu, birçok farklı anlama geliyor.

Peki Twitter’daki kalp simgesi nedir? Yıldız yerine kalp simgesiyle, “evet”, “tebrikler”, “iyi kal”, “sarıldım”, “vov” ve “çak bir beşlik” gibi farklı anlamlarla kullanıcıların yanıt verilmesi hedefleniyor. Kısaca kullanıcılar artık nötr yerine çok daha olumlu bir tepki verebilecek.

Ancak Twitter’ın aldığı bu karar kullanıcıları ayağa kaldırdı. Hem yabancı bloglar kalp simgesini çok olumsuz karşılarken, Twitter’da açılan anketler tüm kullanıcıların fav tuşunun yıldız simgesinden kalma taraftarı olduğunu gösterdi.

twitter-kalp-tusu-ne-anlama-geliyor

Şunu da eklemeden geçmeyelim. Twitter, kalp simgesini seven bir şirket. Twitter’ın satın aldığı Periscope ve kısa video paylaşım platformu Vine’da kalp simgesi ön planda. Bu da Twitter’ın kalp simgesinden vazgeçemeyeceği anlamına geliyor.

Favori tuşunda yıldız yerine gelecek kalp simgesi bugünden sonra kullanıcılara sunulmaya başladı. Gördüğümüz kadarıyla kalp simgeli favori tuşu Twitter’ın web arayüzünde kullanılmaya başlandı. Henüz hem Android hem de iOS uygulamalarında bu yeni tuş yer almıyor. Ancak bunun da en kısa zamanda kullanıcılara sunulacağını ifade edebiliriz.

Twitter’ın kalp simgeli fav tuşunu siz beğendiğiniz mi? Bu yazımızı paylaşırken yorumlarınızı da eklerseniz çok seviniriz 🙂


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın