Twitter Autoplay ile videolar artık otomatik olarak oynatılacak

Twitter, sosyal ağda paylaşılan video içerikler için “Autoplay” (Otoplay) özelliğini duyurdu. Daha önceden videoları izlemek için linke tıklamak gereken Twitter’da artık, video içerikler otomatik olarak oynatılacak. Twitter, resmi blogundan “Autoplay” (Otoplay) özelliğini şöyle duyurdu:

“Twitter’da video izlemek için bir çok kez tıklamaya gereksinim vardı. Bir şey gerçek zamanda yayılmaya başladığında (NBA finallerinde , favori TV programınızda ya da son dakika haberlerinde…) önem verdiğiniz şeyi kaçırmamak için ekstra efor sarfetmeniz gerekiyordu. Geçtiğimiz bir yıl içinde videoyu izlemek için gereken tıklama sayısını azaltmak, mobil kamerayı tanıtmak ve videolarla Vine’ları zaman tünelinizde öne çıkartmak gibi  pek çok değişiklik yaptık. Bugünden itibaren de Twitter’da artık videolar, Vine’lar, GIF’ler otomatik olarak tekrarlanacak. Böylece aksiyondan haberdar olup hiç bir Tweet’i kaçırmadan paylaşılanlar hakkında anında daha iyi fikriniz olacak.”

Wi-Fi’ye bağlı değilken, bu özelliğe dikkat!

Autoplay_video_Twitter

Twitter’ın Autoplay özelliği ile paylaşılan videoya tıkladığınız zaman sesi açılacak ve video genişletilmiş ekranda oynama başlayacak. Videoyu yatay konuma alırsanız, videonun sesi otomatik olarak açılıp, video tüm ekranı kaplayacak.

Kullanıcı istediği zaman eski ayarlara geri dönebilecek ve “Wi-Fi’ye bağlı olduğumda videoları otomatik oynat” seçeneğini tercih edebilecek. Eğer internet paketiniz sınırlı veya hızı düşük ise beklenmedik data ücretleriyle karşılaşmamak için Autoplay özelliğinden çıkma seçeneği de sunuluyor. Bu seçeneği tıklayanlar, videoları tıkla-oynat şeklinde görmeye devam edebilecek.

Otomatik video oynatmayı nasıl durdururum?

Twitter kullancıları, video otomatik oynatma ayarını değiştirerek videoların otomatik olarak oynatılmasını durdurabiliyor. Video otomatik oynatma ayarı, twitter.com ve Twitter uygulaması için ayrı ayrı olarak şu şekilde yapılabiliyor:

twitter-video-wifi

  • iPhone için Twitter uygulamasında, profilinize gidin ve dişli simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin ve Genelbölümü altında Video otomatik oynatma öğesine dokunun. Şu iki seçenekten birini seçin:  Mobil veri ve Wi-Fi kullan, Yalnızca Wi-Fi kullan ve Videoları asla otomatik olarak oynatma.
  • twitter.com’da profil simgesine tıklayın ve açılır menüden Ayarlar öğesini seçin. Video Tweetleri öğesinin yanındaki Hesap bölümünde, Videoları otomatik olarak oynat öğesinin işaretini kaldırın.

 

Twitter’ın iOS ve  twitter.com için duyurduğu Autoplay (Otoplay) özelliği, yakın zamanda Android kullanıcıları için de sunulacak.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın