Twitter ve Periscope’a Ramazan emojisi geldi

Sosyal ağ Twitter, Ramazan ayına özel emoji geliştirdi. Dünya genelinde herkesin kullanıma açık olan Twitter’ın Ramazan emojisi sosyal ağın canlı yayın uygulaması Periscope kullanıcıları için de sunuldu. Aylık aktif 310 milyonu bulan sosyal ağın kullanıcılarına sunulan Ramazan emojisi Twitter’ın resmi Türkiye hesabından şu şekilde duyuruldu:

İçinde Türkçe seçeneğinin de bulunduğu Twitter Ramazan emojisi, örneğin #Ramazan yazdığınızda, hashtag’in tam yanında yer alıyor. Emoji yarım aydan oluşuyor.

Ramazan emojisi nasıl kullanılıyor?

Ramadan_PeriscopeTwitter Ramazan emojisi Periscope’ta ise şu şekilde beliriyor: Yayınınızın adına #Ramazan hashtagi eklediğinizde, kişilerin yayın ekranınıza dokunduğu anda beliren kalpler yarım aya dönüşüyor. Bu Periscope’un Ramazan’a özel ilk kalp tasarımı olma özelliğini taşıyor.

Twitter’ın resmi blogundan  yapılan açıklamada da 2015 yılında Ramazan ayında, Twitter kullanıcılarının  Ramazan (Ramadan) ile ilgili olarak  8.4 milyar adet tweet attığı belirtildi.

Snapchat Ramazan etiketi

Snapchat-ramazanBir diğer popüler sosyal ağ uygulaması olan Snapchat‘in de sunduğu etiketler arasında “Ramazan”a özel ifadeler yer alıyor.  Snapchat Ramazan etiketini kullanabilmek için Snapchat’te fotoğraf çektikten sonra ekranı sağa doğru çekin. Burada karşınıza İstanbul etiketleri, saat ve hava sıcaklığı gibi bilgiler ekrana etiket olarak geliyor.

Bu etiketlerin arasında yer alan Ramazan etiketini (Ramadan Mubarak!) seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan “ok” tuşuna basarak hikayenize veya arkadaşlarına Ramazan etiketli fotoğrafı gönderebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın