Twitter’daki fotoğraflara ‘sticker’ ekleme özelliği geldi

Sosyal ağ Twitter, atılan tweet’lerdeki fotoğraflara “sticker” ekleme imkanı sağlayan “#Stickers” özelliğini duyurduTwitter’ın yeni fotoğraf düzenleme aracı “Twitter Sticker” sayesinde kullanıcılar, yüzlerce aksesuar, emoji arasından seçim yapıp bunu fotoğraflarına yükleyebilecek.

Twitter’ın açıklamasında yeni özellikle ilgili olarak, “Her gün dünyanın konuştuğu küçük veya büyük olayları yakalayan milyonlarca Tweet atılıyor. Bugün, fotoğraflarınıza yaratıcılık katacak ve onları Twitter’daki dünyaya bağlayacak yeni ve eğlenceli bir yöntem olan #Stickers’ı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz” denildi.

Yakında gerçek zamanlı sohbetlere katılmanıza olanak sağlayacak stickers’lara (yapıştırma) göz atabilecek ve fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirecek, yüzlerce aksesuar ve emoji kütüphanesinden istediğiniz seçimi yapabileceksiniz. Twitter’daki fotoğraflarda birden çok sticker kullanılabilecek, boyutları değiştirilip, döndürebilecek. Sticker’lar tweet’lerdeki fotoğrafların istenilen yerine konulabilecek.

Twitter Sticker nasıl eklenir?

Twitter Sticker’larını kullanabilmek için öncelikli olarak tweet’e fotoğraf eklenecek, eklenen fotoğrafın altında yer alan “emoji” ikonuna dokunup, seçilen ‘sticker’ fotoğrafın istenilen yerine yerleştirilebilecek. Eklenen sticker’n boyutu istenilen ölçülerde ayaralanabilecek.

Sticker’lı fotoğrafı tweet attıktan sonra, hashtag üzerinde yeni bir görsel dokunuş (spin) ile birlikte fotoğrafınız aramalarda bulunabilecek. Tweet’teki sticker üstüne dokunarak, dünyanın dört bir tarafındaki diğer kullanıcıların aynı sticker’ı nasıl kullandıklarını gösteren yeni bir zaman tüneline yönlendirileceksiniz.

Fotoğraflara sticker yükleme özelliği önümüzdeki birkaç hafta içinde iOS ve Android’de Twitter kullananlar için mevcut olacak. Twitter.com’dan da ‘sticker’lara tıklayabilecek ve göz atabileceksiniz. #Stickers, Twitter’daki filtre, tag, kırpma ve ulaşılabilirlik seçenekleri gibi fotoğraf düzenleme özelliklerine sahip olacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın