Twitter’ın YouTube benzeri online video platformu detaylanıyor

Daha önce Vine ile video işine ısınmaya başlayan Twitter, 2014’ün sonunda kendine özel bir video platformu için harekete geçmişti. Geçtiğimiz gün Techcrunch’ta yer alan haberde ise bu video platformuna yönelik detayları paylaşılmaya başlandı.

Twitter’ın online video platformu, bu yıl içerisinde kullanıcılara sunulacak. Hemen bu platformun detaylarını aktaralım. Platform, .mov and .mp4 dosyalarını destekleyecek. Kullanıcılar YouTube’ta olduğu gibi kendilerine özel bir profil oluşturabilecek. Video yükleme kapasitesi ise sınırlandırılmayacak. Başka bir deyişle kullanıcılar istediği boyutta bir videoyu bu platforma yükleyebilecek.

Twitter, bu hamlesiyle online video pazarında pay almanın peşine düşmüş durumda. Peki Twitter’ın buradaki amacı ne? Twitter’ın kısa online video platformu Vine şu anda yavaş yavaş doyum noktasına ulaşmak üzere. Twittter’da bu alanda yeni bir platform kurarak pazardaki iddiasını arttırmanın peşinde. Bakalım Twitter, bu işte ne kadar başarılı olabilecek? Bekleyip göreceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın