Yolcular Uber’de neler unutuyor? [Kayıp Eşya Endeksi]

Araç çağırma uygulaması Uber, yolcuların araçlarda unuttuğu eşyalardan derlediği verilerle Uber Kayıp Eşya Endeksi oluşturdu. ABD için hazılanan endekse göre Uber araçlarında kurşun geçirmez yelek bile unutuldu.

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon üzerinden buluşturan Uber uygulaması, araçlarında en çok unutulan eşyaları açıkladı. Uber in duyurduğu “Kayıp Eşya Endeksi”ne göre, Uber araçlarında en çok cep telefonu unutuluyor. Diğer eşyalar arasında sırasıyla yüzük, anahtar, cüzdan, gözlük ve çanta gibi eşyalar var.

En çok unutulan eşyalar

Uber’de en çok unutulan eşyaların sıralaması ise şöyle:

1- Telefon

2- Yüzük

3- Anahtar

4- Cüzdan

5- Gözlük

6- Çanta

7- Ehliyet/Kimlik

8- Eldiven

9- Şarj Cihazı

10- Güneş Gözlüğü

Suç ve Ceza, kurşun geçirmez yelek…

ABD için hazırlanan 2016 yılı verilerine göre en unutkan ilk 3 şehir sırasıyla şöyle: Los Angeles, New York, San Francisco. En çok eşya unutulan gün Pazar. Unutkanlıkta diğer günler ise sırasıyla Cumartesi, Cuma, Pazartesi, Çarşamba, Salı ve Perşembe. Pazar günleri düğün kıyafeti, perşembe ise dizüstü bilgisayar, unutulan eşyalar arasında öne çıkanlar.

Araçlarda unutulan eşyaların zirve yaptığı günler ise şunlar olmuş: 30 Ekim, 11 Aralık, 18 Aralık, 4 Aralık, 20 Kasım. Uber’in Kayıp Eşya Endeksi’ne giren ilginç eşyalar ise şunlar:

Kurşun geçirmez yelek, duman/sis makinesi, sırt masaj cihazı, bilardo ıstakası, Suç ve Ceza kitabı, keman, düğün kıyafeti…

Uber Kayıp Eşya Endeksi ile birlikte, yolcuların unuttukları eşyaları nasıl geri alabileceği konusunda aşağıdaki videoyu da hazırlamış.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın