Uber, İstanbul’da 30 güne kadar rezervasyon almaya başladı

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon uygulamasıyla bir araya getiren Uber, yolculukları önceden planlamayı mümkün hale getiren ‘Planlı Yolculuklar’ özelliğini Türkiye için de hizmete soktu. Uber rezervasyon özelliği ile 30 güne kadar yolculuklar önceden planlanabiliyor.

Haziran ayında tüm dünyada duyurulmaya başlanan “Planlı Yolculuklar” özelliği 23 Eylül’den itibaren İstanbul’da hizmete girdi. Öncelikli olarak Avrupa yakasında hizmete girecek olan özellik daha sonra tüm İstanbul’a yayılacak.

Şimdilik sadece uberXL’de geçerli olan “Planlı Yolculuklar” özelliği sayesinde Uber kullanıcıları, uygulama içinden birkaç tuşa basarak 15 dakikadan 30 güne kadar yolculuklarını önceden planlayarak belirledikleri saatte Uber araçlarının gelmesini ayarlayabilecek.

Uber ile planlı yolculuk nasıl yapılır?

Uber’in “Planlı Yolculuklar” özelliğini kullanarak rezervasyon yapmak için şu adımları takip etmek gerekiyor: uber-rezervasyon

  1. uberXL’i seçin ve “Yolculuğunu önceden planla” tuşuna basın.
  2. Alınma tarihi, saati, konumu ve gideceğiniz adresi girin.
  3. Yolculuğunuzun detaylarını onaylayın ve “uberXL planla” tuşuna basın. Yolculuğunuzu aracınız yola çıkmadan önce istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
  4. Alımınızdan 24 saat ve 30 dakika önce Uber’den hatırlatma gönderilecektir. Aracınız yola çıktığında da önceden haber verilecektir. Ayrıca yolculukta katlı ücretlendirme olup olmadığının bilgisini de verilecektir.

İstanbul’da 2 bin sürücüsü var

6 kıtada, 70 ülkede 425 şehirde hizmet veren kişiye özel araç çağırma uygulaması Uber, 24 Haziran 2014 tarihinden bu yana 2000’i aşkın kayıtlı sürücüsüyle İstanbul’da da hizmet veriyor.

Yolcularla sürücüleri bir araya getirmek için lisanslı sürücü ortaklarıyla çalışan Uber’in İstanbul’da, uberXL, uberTAKSİ, uberAİLE, uberPET ve yaz aylarında sadece Bodrum’da uberXL ve uberGO servisleri bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın