Uber Taksi’ye kredi kartı ile ödeme seçeneği yeniden geldi

Geçtiğimiz dönemlerde Uber Taksi servisinden kaldırılan kredi kartı ile ödeme seçeneği yeniden geldi. Uber Taksi’den kredi kartı seçeneği yaklaşık 3 ay önce kaldırılmıştı. İstanbul’daki Uber Taksi kullanıcıları ise sadece nakit ödeme yapabiliyordu.

Şirketten yapılan açıklamada Uber Taksi ile seyahat edenler artık kredi kartlarıyla ödeme yapabilecek. Kredi kartı seçeneğinin taksiye dönüşüne özel bir de indirim mevcut. 19 Temmuz’a kadar kredi kartı ile ödeme yapan Uber Taksi kullanıcıları yüzde 20 daha az ödeyecek. Ancak burada bir parantez açalım; Bir kullanıcı en fazla 5 taksi yolculuğunda indirimden faydalanabiliyor.

uber-taksi-kredi-karti

Uber Taksi nasıl kullanılır?

Henüz Uber’e kaydolmadıysanız, Uber’e uygulamasını indirip telefonunuza yüklemek ve yeni bir hesap oluşturmak zorundasınız. Daha sonra Uber uygulamasını açın ve ‘taksi20’ promosyon kodunu hesabınıza tanımlayın. Daha sonra ise uygulamasının aşağısında yer alan menüden uberTAKSİ seçeneğini seçin. Üstte Kredi Kartı ve Nakit olmak üzere iki seçenek göreceksiniz. Kredi Kartı’nı seçerek, alınmak istediğin konumu işaretleyin ve taksiyi çağırın. Yolculuk bitiminde ücret kredi kartı hesabınızdan kesilecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın