Uber ‘RECYCLE’ ile İstanbul’un elektronik atıklarını toplayacak

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon uygulamasıyla bir araya getiren Uber, 22 Nisan Dünya Günü kapsamında, eski elektronik eşyalarını geri dönüşüme kazandırmak isteyenler için UberRECYCLE servisini devreye aldı. 22 Nisan Cuma günü Uber uygulamasından çağırılabilecek UberRECYCLE servisi  ile kullanıcıların İstanbul genelindeki elektronik atıkları, ücretsiz olarak toplanıp, belediyeler aracılığıyla lisanslı geri dönüşüm tesislerine ulaştırılacak.

UberRECYCLEUber Türkiye’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Modası geçmiş cep telefonları, eski bilgisayarlar, bozulmuş elektrikli küçük ev aletleri veya sadece atık pillerden sizi güvenli bir şekilde kurtarıp doğaya zararlı madde içeren bu eşyaların çöp arazilerine gitmesini engellemek için Kadıköy ve Fatih Belediyeleri ile bir araya geldik. 22 Nisan Cuma, Dünya Günü kapsamında ,elektronik atıklarınızı taşıyıcı partnerimiz Intermail‘ın minivan araçlarıyla ücretsiz olarak toplayıp, lisanslı geri dönüşüm tesislerine ulaştıracağız.” 

UberRECYCLE nasıl çağrılır?

Buzdolabı, çamaşır makinası gibi büyük beyaz eşyaları kapsamayan kampanya ile geri dönüşüm için bağışlanabilecek elektronik cihazların listesine buradan erişebilirsiniz.uber-recycle

  1. Mobil cihazındaki Uber uygulamasını açın.
  2. 22 Nisan Cuma günü saat 09:00 – 17:00 arasında bir UberRECYCLE çağırın.
  3. En yakınındaki müsait araç gelip bağışlarınızı ücretsiz olarak teslim alacak ve belediyeye götürecek.
  4. Elektronik atıklarını bağışlayan herkese bir defaya mahsus olarak 10 TL Uber kredisi verilecek.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın