Uber’den İstanbul’daki çocuklu aileler için yeni servis: uberAİLE

Yolcularla sürücüleri akıllı telefon uygulamasıyla bir araya getiren Uber, İstanbul’daki  uberXL ve uberGO hizmetlerine uberAİLE’yi de ekledi. Uber üzerinden çocuklu aileler için güvenli yolculuk seçeneği sunan uberAİLE’ye Uber uygulaması üzerinden tek bir tuşla erişilebiliyor.

uberAİLE için çocuk oto koltuğu markası Maxi-Cosi ile anlaşan Uber’in yeni hizmetle ilgili yaptığı duyuruya göre tüm uberAİLE araçlarına Maxi-Cosi Tobi çocuk oto koltukları yerleştirildi ve bu araçlardaki sürücülere güvenlik eğitimleri verildi.

Uber’in açıklamasında, “Araca doğru şekilde bağlanmış ve çocuk için uygun ölçülerde seçilmiş bir oto güvenlik koltuğunun trafik kazalarında yaşanabilecek riskleri küçük çocuklarda yüzde 54 oranında düşürdüğü tespit edilmiştir. Bu sebeple uberAİLE için, çocuk oto koltuğu üreticisi Maxi-Cosi firması ile anlaştık… İstanbul gibi büyük bir şehirde çocuk büyütmenin zorluklarını hepimiz biliyoruz ve Uber olarak bu şehri, tüm aileniz için daha kolay ulaşılabilir kılmayı hedefliyoruz” denildi.

Çocuk oto koltuklu Uber nasıl çağrılır? uber-aile

1- Uber uygulamasını açın.

2- Araç seçeneklerinden uberAİLE’yi seçin.

3- Sizi almaya gelen çocuk oto koltuklu araçla yola çıkın.

uberAİLE ile kullanıcılara oto güvenlik koltuklu bir uberXL aracı (Mercedes-Benz Vito veya Volkswagen Caravelle benzeri) sunuluyor.

Ücreti uberXL ile aynı olan uberAİLE araçlarında, 9-18 kg ağırlığındaki ve yaklaşık 9 ay – 4 yaş aralığındaki çocuklar için uygun olan bir oto güvenlik koltuğu bulunuyor.

‘uberaile’ promosyon koduna 40 TL indirim

“uberaile” promosyon kodu ile Uber’e kaydolan kulanıcılara, ilk uberAİLE yolculuklarının 40 TL’ye kadar kısmı ücretsiz olarak sunuluyor. uberAİLE’nin nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın