Uber, hesaplı ulaşım servisi uberGO’yu İstanbul’daki kullanıcılara sundu

Daha önce İstanbul’a farklı servislerini taşıyan Uber, şimdi de hesaplı ulaşım için uberGo‘yu kullanıcılara sundu. Türkiye’nin en büyük taşımacılık şirketlerinden Turex ile tamamı lisanslı araçlarla anlaşılarak hayata geçirilen uberGO’nun en büyük özelliği kullanıcılara hesaplı ulaşım sunması. Sarı taksilerden farklı olarak UberGo’daki araçlar Renault Fluence ve Toyota Corolla benzeri sedan araçlar olacak.

uberGO-ucretleriŞirketten yapılan açıklamalarda açılış ücreti 3 TL olarak belirtildi. Kilometre başına 1.35 TL yazan uberGo, dakika başına ise 0.3 TL’lik tarifesi bulunuyor. Örneğin, Levent-Taksim arası tahmini ücreti 18 TL olarak kullanıcılardan alınıyor.

Söz konusu servisin fiyatlarının normal taksi ile Uber’in 7 kişilik panelvan araçlı servisi olan UberXL ile arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yani taksiden çok daha az pahalı. Ancak ulaşımın yapılacağı araç kalitesinin taksilerden daha yüksek olduğunu da sözlerimize ekleyelim.

UberGo’yu kullanmak isteyen kullanıcıların, Uber uygulamasını açtıktan sonra uberGO’yu seçmesi ve ‘Alınacak Konumu Belirle’ seçeneğine basması gerekiyor. “uberGO Çağır” butonuna bastıktan sonra ise uberGo kullanıcılara yönlendiriliyor.

Görünen o ki Uber, Türkiye’deki faaliyetlerini her geçen arttırmaya kararlı. Ancak uberGo araçlarının sayısı çok önemli. UberGo’yu denedikten sonra ilk izlenimlerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Uber indirmek için buraya tıklayın.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın