Uber’in İstanbul’daki son hamlesi UberTEKNE oldu

İstanbul’daki kullanıcılarına sunduğu farklı hizmetlerle son dönemlerde dikkatleri üzerine çeken Uber, şimdi de kullanıcılarını UberTEKNE ile denizden taşımaya başlıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre İstanbul’daki birinci yıllarını kutlamak için UberTEKNE’yi hayata geçirdi.

UberTekne, tıpkı karadan ulaştırmada olduğu gibi akıllı telefon uygulamasıyla kullanılıyor. Uber uygulamasını indiren kullanıcılar, uygun tekne olup olmadığını akıllı telefon üzerinden görüntüleyecek. Sadece sahile yakın bölgelerde UberTEKNE seçeneğini görebileceğinizi de sözlerimize ekleyelim. Bulunduğunuz noktaya UberTEKNE çağrıldıktan sonra tekne kaptanı teyit amaçlı sizi arayacak ve UberTEKNE uygun olan en yakın yanaşma noktasına gelerek yolcuyu alacak. Yolculuk bittiğinde ise ödeme kredi kartından yapılabilecek.

ubertekne-kullan

Şirketten uygulanacak fiyatlarda kullanıcılarla paylaşıldı. Buna göre Bebek – Kandilli arası 50 – 60 TL, Ortaköy – Kuzguncuk arası 50 – 60 TL, Emirgan – Kanlıca arası 50 – 60 TL, Bebek – Reina arası 100 – 115 TL, Ortaköy – Ataköy arası 390 – 410 TL fiyatlarla sunulacak.

 

UberTEKNE modelleri 10 kişiye kadar yolcu taşıyabiliyor.

UberTEKNE modelleri 10 kişiye kadar yolcu taşıyabiliyor.

‘Ücret bölüş’ülebilecek

UberTEKNE yolculuklarında her zamanki gibi ücret paylaşımı yapabilecek. Bunun için yolculuk esnasında aşağıdaki menüden “Ücret Bölüş”e basarak arkadaşlarınızı davet etmeniz yeterli olacak.

UberTEKNE’de lüks modeller arasında yer alan Beneteau Antares 30 sürat teknesi 10 kişiye kadar yolcu alabiliyor.

Özellikle trafik sorunu konusunda dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan İstanbul’da UberTEKNE’nin hayata geçmesi bizce çok başarılı bir hamle. Uber’in ABD’de de helikopter servisini sunuyor. Şirket bu hızla giderse İstanbul’da da havadan bir servis sunacaktır. 🙂 Uber’in İstanbul’daki yeni hamlelerini merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın