Ucuz bilet satın alabileceğiniz 8 akıllı uygulama

Tatil sezonunun başlamasıyla ucuz bilet satın alabileceğiniz uygulamalar dikkat çekmeye başladı. Acenta acenta veya site site gezmek yerine akıllı telefonunuza indirebileceğiniz tek bir uygulama ile en ucuz uçak veya otobüs biletine ulaşabilmeniz mümkün olacak. Türk Hava Yolları (THY), AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, AtlasJet başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen havayolu firmalarının uçak biletlerini karşılaştırabileceğiniz bu uygulamalar, hem iOS hem Android işletim sistemli akıllı telefonlara indirilebiliyor. Ancak bu uygulamaların en iyi iyilerini bulmak ise büyük bir sorun. TeknoYO! olarak biz de ucuz bilet bulabileceğiniz uygulamaları bir araya getirelim dedik. İşte en ucuz bilet almak için indirebileceğiniz uygulamalar…

 

1 – En uygun

ucuz-ucak-bilet-enuygun

Web sayfasıyla işe başlayan Enuygun, akıllı telefon uygulamalarını da kullanıcılara sundu. Enuygun akıllı telefon uygulamasında, yüzlerce farklı havayolunun yurtiçi ve yurtdışı uçuş seçeneklerini inceleyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Ucuz bulduğunuz biletleri ise kredi kartınızla satın alabilirsiniz. Yurtiçi uçuşların yanı sıra yurtdışı uçuşlarında Lufthansa, American Airlines, United Airlines, British Airways, KLM, Delta gibi dünyanın önde gelen tüm havayolu firmaları Enuygunda yer alıyor.

Android iOS

 

2 – Ucuza Bilet

ucuz-ucak-bilet-ucuza-bilet

Etstur’un geliştirdiği Ucuza Bilet uygulaması hem yurt içinde hem de yurt dışında farklı hava yollarının uçak seferlerini aynı anda tek bir ekran üzerinden inceleme imkanı sunuyor. Uygulama üzerinde yurtiçi uçuşlarda Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlasjet, SunExpress, AnadoluJet gibi Türkiye’nin güvenilir havayolarının uçak seferleri ve bilet fiyatları karşılaştırabiliyor. Yurtdışı uçuşlarda ise KLM, Lufthansa, Emirates, British Airways, Qatar Airways ve Alitalia uçak biletleri mevcut.

iOS

 

3 – Skyscanner

ucuz-ucak-bilet-skyscanner

Ucuz uçak bileti konusundaki en iddialı şirketlerden biri tartışmasız Skyscanner. 35 milyondan fazla kişi tarafından indirilen Skyscanner uygulaması üzerinden milyonlarca uçuş ve yüzlerce havayolunu şirketi karşılaştırılabiliyor. Uygulamanın dikkat çeken özellikleri arasında ‘Her yere’ araması bulunuyor. Sadece bir yere gitmek istiyorsunuz, ama nereye olduğunu bilmiyorsanız Skyscanner size uygun bir liste çıkarıyor. Buna ek olarak fiyata, kabin sınıfına, hava yoluna ve kalkış – iniş saatlerine göre filtreleme yapabilmek de mümkün.

Android iOS

 

4 – CepYol

ucuz-ucak-bilet-cepyol

Şu ana kadar paylaştığımız uygulamaların hepsi uçak ağırlıklı. Ancak CepYol uygulaması otel, uçak, otobüs ve deniz araçlarını bir araya getiriyor. Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Jet, SunExpress ve Atlas Jet dahil yurtiçi ve yurtdışından 800’ün üzerinde havayolu firmasıyla dünyanın her yerine uçuş seçenekleri sunan Cepyol üzerinden, ayrıca Varan, Ulusoy, Anadolu Ulaşım, Efe Tur ile birlikte 66 firmadan Turkiyenin heryerine otobüs bileti alabilirsiniz. Cepyol’da, ‘İDO seferleri’ butonuna tıklayarak, İDO’nun seferlerini de sorgulayabilirsiniz.

Android iOS

 

5 – Bavul.com

ucuz-ucak-bilet-bavul-com

Turkcell‘in geliştirdiği bir seyahat asistanı olan Bavul.com ile yurtiçi ve yurtdışı farklı hava yolu firmalarının uçak biletlerini sorgulayabilir, tek ekranda detaylıca karşılaştırarak rezervasyon, satın alma, kesinleştirme işlemlerini kolayca indirimli olarak yapabilirsiniz. Bavul.com ile ayrıca dünyadaki 20 bin noktadaki 250 bin otele rezervasyon yapabilirsiniz. Uygulamanın en dikkat çeken yanı ise Turkcell’lilere özel indirimler ve kampanyalar sunması. Uçuş monitörü özelliğine de sahip olan uygulamada uçuş bilgilerini anlık olarak da takip edebilmek mümkün.

Android iOS

 

6 – Uçak bileti

ucuz-ucak-bilet-ucak-bileti

‘Cheap Flights’ olarak anılan Uçak Bileti uygulaması 50 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Milyonlarca uçuşu ve yüzlerce hava yolunu karşılaştırılmasını sağlayan uygulama daha ucuz bilet almak için tavsiyelerde de bulunuyor. Uygulama, fiyata, kabin sınıfına, hava yoluna ve kalkış – iniş saatlerine göre filtreleme yapabilmek mümkün. Grafik görünümü sayesinde ise tüm bir hafta veya ayın fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

iOS

 

7 – eDreams

ucuz-ucak-bilet-edreams

Akıllı telefon uygulaması üzerinden 30 TL indirim yapan eDreams adındaki uygulama, kullanıcılara uçak bileti, otel ve araç kiralama imkanlarını sunuyor. Tüm havayollarını ve rotalarını milyonlarca kombinasyonla sunan uygulama arama geçmişinizi gelecekteki aramalarınız için kullanarak size özel önerilerde buluyor. Birçok kredi ve banka kartıyla ödeme seçeneği sunan uygulama seyahat korunma planları da verdiği hizmetler arasında.

Android iOS

 

8 – Tripsta

ucuz-ucak-bilet-tripsta

Hem tasarımı hem de özellikleri bakımından son dönemde dikkat çeken uygulamaların başında Tripsta geliyor. En ucuz uçak biletler fiyatlarını ve karşılaştırmalarını sunan uygulama, rakiplerinden farklı olarak uçuş saati yaklaşan kullanıcıları uyarıyor. Tripsta, aynı zamanda kullanıcılara özel teklifler de sunuyor.

iOS


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın