4G abonelerine Verizon’dan cepte sınırsız internet paketi

ABD’li iletişim operatörü Verizon, bugünden itibaren mobil abonelerine cepte sınırsız internet paketi sunmaya başladı. 13 Şubat Pazartesi itibariyle kullanıcılara sunulan Verizon Sınırsız İnternet Paketi 4G/LTE’de sınırsız internet planının yanısıra sınırsız konuşma ve mesajlaşmayı kapsıyor.

Verizon’ın bu planı bireysel paket olarak aylık 80 dolara, 4 kişilik bir aile paketi olarak ise hat başına 45 dolara sunuluyor. İnterneti sık kullanan ve dolayısıyla veri tüketimi çok olan abonelere yönelik olarak hazırlanan paket, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor.

“Verizon Unlimited” adı verilen paket ile birlikte ayrıca mobil “hotspot” için de 10 GB ayrı bir veri paketi de sunuluyor.

22 GB’yi geçenin hızı 3G’ye çekilecek

Verizon, Unlimited paketinde aylık 22 GB’lik data kullanımı aşılırsa, diğer abonelerin kullanımının ve network’ün etkilenmemesi için veri önceliği kaldırılıyor.

Bu durumda sınırsız internet paketi olan abone, herhangi bir ek ücret ödemeden 4G/LTE yerine 3G üzerinden internet hizmeti almaya devam ediyor.

Dolayısıyla Verizon Unlimited paketinde, Adil Kullanım Kotası (AKK) da unutulmamış. Diğer bir deyişle Verizon’ın “sınırsız” paketi aboneler için 4G/LTE’de 22 GB ile sınırlı ama 3G de dahil edilince sınırsız olacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın