Google ile işbirliğine giden Vestel, Android TV çıkaracak

Vestel, Google’ın Android TV platformunu destekleyen UHD televizyonlarını ve uydu alıcı cihazlarını tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Vestel’in Android TV özellikli yeni  televizyonlarında yer alan akıllı içerik arama ve öneri servisi kullanıcılara günlük TV yayın akışı, geçmiş programlar ve film/dizi servisleri üzerinden zengin içerik tavsiyelerinde bulunacak. Android ekosisteminde bulunan uygulamalar ve oyunlar Vestel’in Android TV özellikli  televizyonlarında, klavye, oyun konsolu, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların da desteğiyle kullanılabilecek.

Aynı anda birden fazla kanalı izletecek

Dünya genelinde bir milyar adetten fazla aktif cihazda kullanılan Android’in küresel anlamda en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olduğuna dikkat çeken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, işbirliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Vestel olarak bu ekosistemde televizyon çözümlerinin de sağlam bir yer edineceğine inanıyoruz. Android TV ile çalışan ürünlerimiz, içeriğe kolay ulaşmanın yanı sıra tüketicilere en keyifli TV izleme deneyimlerden birini yaşatacak. Bu ürünler Vestel’in dijital TV çözümlerinde yeni bir kilometre taşı oluşturacak.”

Dahili 802.11 ac Wi-Fi ve geniş bant tuner destekli Vestel Android TV ürünleri uyumlu diğer TV cihazlarına yayın aktararak aynı anda birden fazla kanalı izleme imkanı sağlayacak. Ayrıca kullanıcılar, yayınları ister sabit disklere ister ağdaki depolama aygıtlarına kaydededip, seyredebilecek.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın