Vine fenomeni yapacak 10 taktik

“6 saniyede nasıl fenomen olacağım?” diye kara kara düşünmeyin. Son dönemlerin en popüler sosyal ağı Vine’da fenomen olabilmek düşünülen kadar zor değil. Siz de öğreneceğiniz yeni taktiklerle kısa bir sürede binlerce takipçiye ulaşarak fenomen olabilirsiniz. Vine fenomeni olabilmek için gereken 10 taktik burada…

1- Paylaşın paylaştırın

vine-paylasim

Her sosyal ağda olduğu gibi Vine’da da paylaşım en kritik nokta. Videoyu çektim, paylaştım diyerek fenomen olmanız çok zor. Arkadaş çevreniz başta olmak üzere tüm tanıdıklarınız, Vine fenomeni olabilmeniz için kilit rolde. Bu yüzden benzersiz paylaşımlarınız da çok önemli.

2- Organize işler bunlar

vine-facebook

Vine hesabınıza diğer sosyal ağlardan gelecek destekler fenomen olma yolunda en baş rolde yer alıyor. Twitter ve Facebook ağlarınızı mutlaka Vine hesabınıza bağlayın ve her attığınız Vine videosuna mutlaka hashtag ekleyin. Böylece Facebook, Twitter ve Vine’da hashtaglarınız arama listelerine girecek.

3- Konum ekleyin

vine-konum

Intagram veya Facebook’ta olan konum özelliği Vine’da bulunuyor. Sizin için önemli olmasa bile takipçileriniz paylaştığınız videoları nerede çektiğinizi merak ediyor. Konum bazlı listelemeler yapıldığından dolayı takipçi kazanmanız mümkün.

4- Alo aşkım orda mısın?

vine-telefon-diyalog

Telefon diyaloğu Vine’ın en çok dikkat çeken videoları arasında. Sevgilinizle veya annenizle telefonda konuşuyormuş gibi yaparak, izleyenleri gülmekten kırıp geçirebilirsiniz. Tabi bunun için olmazsa olmazlardan biri ikinci telefon. İkinci telefonu elinize aldıktan sonra çekimlere devam edin.

5- Rehber taktiği

vine-rehber

Vine’da hızlı bir şekilde takipçi kazanmak için tüm sosyal ağlarınızı Android uygulamanızdaki rehbere göre ayarlamanız. Bu aşamadan sonra Vine’da arkadaşlarını bul diyerek direkt takip etmeye başlayın. Yüzde 50 geri dönüş alacaksınız. Denedik, gördük.

6- İkisi bir arada

vine-youtube

Vine’da biraz yol almaya başladığınızda çektiğiniz videoları tek bir video olarak YouTube’a yükleyin. Bu videonun bilgi kısmına Vine hesabınızın adresinizi yazmayı unutmayın. YouTube aramaları üzerinden de takipçi kazanabilmeniz mümkün olacak.

7- Taklitten zarar gelmez

vine-kesfet-secenegi

Yabancıların çektiği Vine videolarını izlemeyi unutmayın. Ufkunuzu açacak genişletecek bu videoları Türkiye’ye uyarlayarak ilginç paylaşımlara imza atabilirsiniz. Bu sayede ne çekeyim diye de düşünmenize gerek kalmayacak.

8- Fazlası zarar

vine-revine

Diğer kullanıcıların paylaştığı Vine videolarını revine’layın. Ancak çok da ileri gitmeyin. Günde maksimum 2 revine yapın. Fazlası takipçilerinizi kaçıracaktır.

10- Etiketleri unutmayın

vine-etiket

Vine uygulamasında keşfet seçeneğini iyi takip edin. Buradaki etiketleri yani tagleri paylaştığınız videolara ekleyin. Böylece Video listelerinde de boy göstereceksin.

 

Hala Vine hesabınız yoksa iOS için buradan, Android için buradan ve Windows Phone için ise buradan indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. melike

    ModaSky sitesinde fotoğraflarımı paylaştım okuldaki arkadaşlarıma söyledim herkes manken olduğumu düşündüler okulun en popüler kızı oldum bir anda millet hala manken sanıyor beni 🙂

Bir Cevap Yazın