Visa Everywhere Türk start-up’larını yarışa çağırıyor

Ödeme sistemleri kuruluşu Visa, Türkiye’nin de aralarında olduğu 19 Avrupa ülkesinden start-up’ları ve FinTech şirketlerini, ‘Visa Everywhere’ yarışmasına katılmaya çağırdı. Yarışma, yerel toplum, şehirlerarası seyahat ve uluslararası seyahat olmak üzere 3 ana başlıkta düzenleniyor.

Yarışmaya başvuran adaylar Visa ile birlikte veya Visa’nın işbirliği yaptığı finansal kuruluşlar aracılığıyla geliştirecekleri projeyi desteklemeye yönelik 50 bin Euro ödül kazanma şansına sahip olacak. Başarılı yarışmacılar Visa Developer Platform üzerinden Visa’nın API’lerine, teknoloji uzmanlarına ve mentörlerine erişerek fikirlerini daha da geliştirmek için destek alma fırsatına erişecekler.

“Visa Everywhere” yarışması ilk kez 2015 yılında ABD’de düzenlendi. Yarışma, ödemelerin plastikten dijitale geçtiği bir dönemde, ödeme sistemlerinde inovasyonu teşvik etmek amacıyla tasarlandı. Şimdiye dek yarışmaya katılan 1000’e yakın start-up şirketi, toplamda 1.7 milyar dolar yatırım desteği aldı. Visa, ABD’de başarı kazanan programı bu yıl Avrupa’ya taşıyor. Yarışma ayrıca Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya’da da düzenlenecek.

Son başvuru tarihi 17 Mayıs

Adaylar üç kategorinin herhangi birine ya da tümüne yönelik hazırladıkları projeleriyle Everywhere Initiative web sitesi üzerinden yarışmaya başvurabilecek. Başvurular 17 Mayıs’a kadar devam edecek.  

Finale kalan adaylar, Kopenhag’da 26-28 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek “Money 20/20” organizasyonunda düzenlenecek panelde büyük ödül için yarışacaklar.  

Visa Europe Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, yarışma ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ödemeler ekosistemindeki tüm oyuncularla birlikte ürün tasarlayacağımız ve üreteceğimiz bir döneme giriyoruz. Visa Everywhere, bu anlayışla geliştirilen ve temelinde inovasyonu hayata katmayı hedefleyen bir yarışma. Türkiye yeniliklere ve inovasyona açık bir ülke. Dolayısıyla Türkiye’nin bu yarışmanın bir parçası olması bizim için büyük önem taşıyor.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın