Vodafone Arena’nın 4.5G çekim gücü ne kadar?

Beşiktaşlıların merakla beklediği Vodafone Arena’nın taraftar açılışı bu akşam saat 20:00’de oynanacak olan Beşiktaş – Bursaspor maçı ile yapılacak. Beşiktaş ile Vodafone arasında yapılan sponsorluk anlaşması kapsamında yaklaşık 2.5 yılda inşa edilen stadyum ile Vodafone Arena 4.5G performansı da test edilmiş olacak.

Vodafone’nun 1 Nisan 2016’da kullanıma açtığı 4.5G Kapsama Haritası’na göre “e-posta gönderme”de 5 yıldızla değerlendirilen Vodafone Arena, “internette gezinme”de 4 yıldız, “müzik dinleme”de 3 yıldız, “video izleme”de 2 yıldız ve “veri indirme”de ise 1 yıldız almış.

vodafone-arena-4-5g-kapsama-haritasi

4.5G Kapsama Haritası sorgusu, 11 Nisan 2016 Pazartesi saat 14:00 itibariyle yapılmıştır.

Vodafone Arena’nın bulunduğu “Vişnezade Mah, Kadırgalar Cad, No: 1, Besiktaş / İstanbul” adresi ile yaptığımız sorgu neticesinde aldığımız bu sonuçlar, şimdilik pek parlak görünmüyor. Hatta Vodafone’nun 4.5G kapsaması, Beşiktaş’nın ezeli rakipleri Fenerbahçe‘nin Ülker Stadyumu ve Galatasaray’ın Türk Telekom Arena stadyumlarının bulunduğu adreslerde çok daha iyi görünüyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray’da durum ne?

turk-telekom-arena-vodafone-4-5g-kapsamaTabi bu testlerin sadece belirtilen adreslerdeki Vodafone aboneleri için 4.5G kapsama kalitesini gösterdiğini de belirtelim. Bilindiği üzere GSM operatörleri maç günlerinde (ve konser gibi etkinliklerde) stadyum çervelerinde mobil baz istasyonlarını da devreye alarak, artan ses ve data ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

Bu akşamki açılışla birlikte, 4.5G kapsama kalitesinin de bu şekilde artırılması bekleniyor.  Anlaşılan Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın açılışıyla birlikte, akıllı stadyum, 4.5G hız ve çekim kalitesi de yeni bir ezeli rekabet alanı olarak karşımıza çıkacak…

Bulunduğunuz veya merak ettiğiniz bir adresteki Vodafone’un 2G, 3G ve 4.5G kapsama detaylarını buradaki adresten öğrenebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın