Vodafone, Beşiktaş’a rakip oldu!

GSM operatörü Vodafone, İspanyol e-spor takımı G2 eSports’a sponsor oldu. Vodafone’un League of Legends (LoL) oyununda Avrupa Ligi’nde mücadele eden G2’nin resmi sponsoru olmasıyla G2‘nin LoL takımının yeni ismi de G2.Vodafone oldu.

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak yapılan resmi açıklamaya göre, LoL’un Avrupa Ligi’nde şu anda lider durumda olan G2 takımı, artık e-spor mücadelelerine Vodafone amblemi ve formalarıyla çıkacak.

Türkiye’de yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamında Beşiktaş’ın yeni stadyumu “Vodafone Arena”ya da adını veren Vodafone, İspanya’daki bu son anlaşmasıyla, Beşiktaş’ın LoL’da mücadele eden Beşiktaş.Oyun Hizmetleri’ne de rakip olmuş oldu.

Beşiktaş Türkiye’nin, G2 Avrupa’nın lideri

Besiktas-Oyun-hizmetleri

LoL e-spor liginde mücadele eden Beşiktaş’ın e-spor takımı, 2015 LoL Türkiye Şampiyonu olmasını ardından Riot Games tarafından geçen yıl düzenlenen ve 7 bölge şampiyonunu bir araya getiren League of Legends (LoL) Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na (IWCI) Türkiye’yi temsilen katılarak, bölge şampiyonu olmuştu.

lol-2016-lig2014 yılında kurulan Aces High takımının 2015 yılı başında Beşiktaş ile anlaşmasıyla mücadelelerine başlayan Beşiktaş E-Spor Kulübü, bu yılın başında Oyun Hizmetleri ile birleşerek Beşiktaş.Oyun Hizmetleri adını almıştı.

LoL’da Vodafone Beşiktaş’a rakip 

LoL’da Beşiktaş.Oyun Hizmetleri Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde (TCL) mücadele ederken, Vodafone’un sponsor olduğu G2.Vodafone Avrupa Şampiyonluk Ligi’nde (EU LCS) mücadele veriyor. Şu an itibariyle Beşiktaş Türkiye Ligi’nde, G2.Vodafone ise Avrupa Ligi’nde lider durumda.

Ülke finalinde şampiyon olan takım, Dünya Şampiyonası eleme turnuvasında yer almaya hak kazanacak. Diğer bir deyişle yapılan sponsorluk anlaşmasıyla e-spor karşılaşmalarında Vodafone, Beşiktaş’a rakip olmuş da oldu! Bu tesadüf, e-sporda profesyonel takımlar, oyuncular, oyunseverler ve taraftarlar açısından  LoL 2016 Sezonu‘na ayrı bir heyecan da katacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın