Vodafone, Spotify üyelik paketlerini kullanıcılara sundu

Mobil iletişim operatörü Vodafone Türkiye, online müzik platformu Spotify ile iş birliği yaparak kullanıcılara üyelik paketlerini sundu. Faturalı ve faturasız hatlarda yer alan Spotify üyelikli paketleri, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan sınırsız müzik dinlenebilen ‘premium’ paketi kapsıyor. Vodafone FreeZone Esnek Tarife kapsamında sunulan Spotify Premium, kullanıcılara 29.90 TL’den sunulacak. bu pakette 500 dakika, 5 bin SMS ve 2.5 GB internet yer alacak. Önümüzdeki dönemlerde ise Spotify Premium’un olduğu paketlerin sayısı artacak.

Rock müzisyeni Teoman toplantıya katılan isimler arasındaydı. İnternet üzerinden korsan müzik indirilmeye başlandığı çok kızdığını söyleyen Teoman, artık Spotify gibi online müzik servisleriyle korsanın önüne geçilmeye başlandığını ifade etti. Teoman, artık hem kendi hem de müzisyenlerin gelirlerinin arttığını da vurguladı.

Müzik sektörüne katkı sağlayacak

Vodafone'un Spotify ile işbirliği lansmanına rock müzisyeni Teoman da katıldı.

Vodafone’un Spotify ile işbirliği lansmanına rock müzisyeni Teoman da katıldı.

Spotify ile gerçekleştirilen söz konusu iş birliğinin Türkiye’deki müzik endüstrisine de ciddi anlamda kazanç sağlayacağını söyleyen Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, “Gençler, ortalama bir abonemize göre yaklaşık 2 kat daha fazla konuşuyor, 6 kat daha çok mesaj gönderiyor, 4 kat daha fazla mobil internet kullanıyor. Gençler her an her yerde özgürce müzik dinleyebilsinler diye onlara olan katkımızı genişletiyoruz” şeklinde konuşuyor. Spotify Avrupa Genel Müdürü Jonathan Forster ise 30 milyonu aşkın Türk ve yabancı, eski ve yeni şarkı seçeneğini sundularını söyleyerek “Vodafone kullanıcılarına yepyeni ve benzersiz bir müzik dinleme deneyimi sunmaktan son derece memnunuz” diyor.

Özellikle gençler arasındaki popüler hale gelmeye başlayan Spotify, Vodafone’un paketleriyle daha fazla kullanıcıya ulaşması mümkün olacak. Bu da Türkiye’deki online müzik pazarının artmasını konusunda olumlu bir etki yaratacağa benziyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın