Vodafone Dünya CEO’su Colao: Türkiye yatırımları devam edecek

Vodafone, 2016-17 mali yılının ilk çeyreğine (Nisan-Haziran 2016) ilişkin sonuçlarını açıkladı. 27 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen Vodafone Türkiye’nin servis gelirleri, gerçekleştirdiği 4.5G yatırımları ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19.5 artış ile 1.9 milyar TL’ye yükseldi. Vodafone Türkiye abone sayısı 4.5G ile birlikte 214 bin arttı.

‘Darbe girişimi’ sonrası Türkiye yatırımlarının ve ülke ekonomisine duydukları güvenin devam ettiği mesajını veren Vodafone Grubu Dünya CEO’su Vittorio Colao şöyle konuştu:  “Türkiye’nin demokratik kurumlarına yapılan dehşet verici saldırıları kınıyor, hayatını kaybeden masumların yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Belirtmek isteriz ki; Vodafone Grubu, Türkiye’nin uzun soluklu bir yatırımcısıdır ve Türkiye’deki faaliyetleri ile gurur duymaktadır. Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımcısı olarak, yatırımlarımıza uzun yıllar devam ederek Türkiye’ye olan desteğimizi sürdüreceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.”

‘Demokrasiye yapılan saldırıları kınıyoruz’

vodafone_Turkiye_CEO_Gokhan_Ogut2016-17 mali yılı birinci çeyrek performansını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise şöyle konuştu:

“Vodafone Türkiye olarak, 15 Temmuz akşamı ülkemizin demokratik kurumlarına ve demokrasisine yapılan saldırıları şiddetle kınıyor; saldırılarda hayatını kaybeden masumlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyoruz. Olaylar boyunca kesintisiz hizmet vererek, abonelerimizin acil iletişim ihtiyaçlarına destek olmak için ücretsiz data ve konuşma verdik. Ülkemizin dijital geleceğine öncülük etme hedefimizle yatırımlarımıza aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğiz.”

4.5G ile birlikte abone sayısı 214 bin arttı

2016-17 mali yılı ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 1.3 milyon net abone artışı ile 30 Haziran 2016’da 22.4 milyona (22 milyon 375 bin) yükseldi. Türkiye’de 4.5G’nin hayaya geçtiği 1 Nisan 2016 öncesinde Vodafone’nun 31 Mart 2016 tarihi itibariyle toplam abone sayısı ise 22 milyon 161 bin idi. Son 3 ayda abone sayısını 214 bin artırarak 22.4 milyona çıkaran şirketin faturalı abone sayısı 10.2 milyona çıkarak toplam abone bazının yüzde 45.5’ine ulaştı.

Akıllı cihaz penetrasyonu yüzde 65’e çıktı

Vodafone-smart-7-serisi

Finansal ve operasyonel sonuçlarla ilgili olarak Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre 1 Nisan 2016’da hayata geçirilen 4.5G ile birlikte şirketin veri gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 artarken, abonelerinin toplam veri kullanımının da yüzde 120 artışla 78 bin terabayt’a yükseldiği belirtildi.

Vodafone Türkiye’nin 30 Haziran 2016 tarihi itibariyle akıllı cihaz penetrasyonu ise geçen yılın aynı dönemine göre 15 puan artışla yüzde 65’e ulaştı.

Vodafone Grubu ve Vodafone Türkiye’nin ayrıntılı sonuçlarına buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın