Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Colman Deegan oldu!

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su olarak Colman Deegan atandı.  Vodafone Türkiye yeni CEO’su olarak yeni görevine 19 Eylül 2016 itibariyle başlayacak olan Colman Deegan, Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya ve Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray’a bağlı olarak çalışacak. Serpil Timuray aynı zamanda Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı sorumluluğunu da üstlenecek.

Serpil Timuray, konu ile ilgili açıklamasında “Vodafone Grubu olarak, Türkiye’nin potansiyeline inancımız tam olarak ve uzun soluklu bir vizyon çerçevesinde, ülke ekonomisine artarak katkı sağlayacak yatırımlarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Vodafone’un, Türkiye’deki ilk 10 yılında, müşteri memnuniyeti odaklı stratejik programı ve güçlü profesyonel ekibi sayesinde 9.3 milyar TL gelir ve 22.4 milyon abone seviyesine ulaştığı başarılı performansını, Colman Deegan ile yeni dönemde daha da yükseltmek üzere çalışacağız” dedi.

Yeni CEO Vodafone İtalya’dan geldi

Deegan_Colman

Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Colman Deegan

Colman Deegan, son olarak Vodafone Grubunun en büyük şirketlerinden olan Vodafone İtalya’nın Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Deegan, Vodafone’daki kariyerine 1998 yılında genel merkezde Grup Finans biriminde başladı. Ardından 2007-2011 yılları arasında Vodafone Grubu’nun tüm dünyadaki Birleşme ve Satın Almalarından Sorumlu Direktörü olarak çalıştı.

Sonrasında 2011-2014 yılları arasında Vodafone Hindistan’ın Finanstan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde, bu şirketin güçlü büyüme performansına önemli katkılar sağladı.

Deegan, yeni görevi ile ilgili olarak, “Vodafone Türkiye’ye katılmaktan ötürü son derece mutluyum. Türkiye’yi birçok kez ziyaret ettim ve insanların enerjisi, çalışkanlığı ve sıcaklığına her zaman hayran kaldım. Geçtiğimiz yıllarda elde edilen büyük başarıyı sürdürerek, Vodafone Türkiye’nin başarı hikayesini daha da ileriye götüreceğiz” diye konuştu.

Gökhan Öğüt, ayrılma kararı aldı

gokhan-ogut-2Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada, Gökhan Öğüt‘ün Vodafone Türkiye’deki 7 senelik kariyerinin ardından, iş hayatında başka fırsatları değerlendirmek üzere Vodafone’dan 19 Ekim 2016 itibarıyla ayrılma kararı aldığı belirtildi. Açıklamada, “Vodafone Türkiye’ye Ekim 2009’da Pazarlama Direktörü olarak katılan Öğüt, Kasım 2013’ten itibaren yürüttüğü CEO görevinde 4.5G lansmanını ve sabit genişbant relansmanını başarıyla gerçekleştirerek, şirkete önemli katkılarda bulunmuştur” denildi.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Vodafone Türkiye’nin Yeni CEO’su: Colman Deegan – Bilgitivi

Bir Cevap Yazın