Volt uygulamasına HERE’ın sesli navigasyonu eklendi

Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getiren yolculuk paylaşım uygulaması olan Volt, Avrupalı haritalama şirketi HERE ile sesli navigasyon işbirliği yaptı. İşbirliği ile BMW, Audi ve Daimler’in sahip olduğu HERE’ın sesli navigasyon özelliği Volt yolculuk paylaşımı uygulamasına eklendi.

Yeni özellik ile Volt sürücüleri, Here tarafından desteklenen uygulama içi sesli navigasyon ve trafik bilgisi ile gidecekleri yere rotalama ve yönlendirmeyle ulaşabiliyor.  Volt sürücüleri İstanbul’da araba kullandıkça trafik verisi biriktirmeye ve yaptıkları her bir yolculukla HERE’ın haritasını iyileştirmesine yardımcı olacak.

BMW, Audi ve Daimler AG tarafından 3 milyar dolar karşılığında Nokia’dan satın alınan HERE’ın haritaları, çoklu kümelenme, çevrimdışı haritalar, 3D yer işareti oluşturma ve dünya çapında navigasyon gibi birçok özellik içeriyor.

Volt nasıl çalışıyor?

Trafikteki 10 arabadan sadece 8’inde sürücü olmasından hareketle geliştirilen Volt, şu anda sadece İstanbul’da hizmet veriyor. iOS ile Android uygulamaları üzerinden kullanıcıları aynı yöne giden araç sahipleri ile buluşturan Volt, sürücüyü trafikte yönlendirirken sürekli olarak yolunun üstünde aynı yöne giden yolcu bulmaya çalışıyor.

Yolcuların gitmek istedikleri yeri haritadan belirlemesinin ardından uyguma, yolcu ile aynı yöne giden Volt kullanıcısı araçları buluyor. Uygulamanın bulduğu aracı kabul eden yolcu, araç sahibine kilometre başına 0.60 TL ödeyerek, yolculuk masrafını paylaşıyor.

Yatırımcıları arasında Çiçeksepeti.com‘un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aydın ile Aslanoba Capital‘in Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aslanoba‘nın da bulunduğu bu yerli girişim hakkında ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz. Volt uygulamasını indirmek için ise aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. 

iOS

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın