Walt Disney, TeknoSA ile teknoloji mağazalarına giriyor

Teknoloji perakende zinciri TeknoSA, The Walt Disney Company ile yaptığı iş birliğiyle Disney Collection ürünlerini Türkiye’ye getiriyor. The Walt Disney TeknoSA iş birliğiyle ABD ve Meksika’dan sonra ilk kez Türkiye’de tüketicilerle buluşacak olan Disney Collection ürünleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Ağustos ayından itibaren yine ilk kez Türkiye’de tüketicilerle sunulmuş olacak.

Türkiye genelinde 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında, 100-150 metrekarelik özel alanlarda satışa sunulacak olan Disney Collection ürünleri arasında oyuncaktan kıyafete, peluştan kırtasiyeye, kostümden ayakkabıya, 6 farklı ana kategoriden 300’ü aşkın ürün çeşidi yer alıyor.

İş birliğinin duyurulduğu toplantıda konuşan TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Bu işbirliği kapsamında mağazalar dahil 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapmayı ve 181 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz. Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Disney Collection’ın satılacağı ilk ülke olacak. TeknoSA ayrıca Disney Collection ürünlerinin bulunduğu dünyadaki ilk teknoloji perakende zinciri olacak” dedi.

6 kategoride 35 farklı ürün grubu

disney-collectionThe Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo ise Disney’in Türkiye’de daha fazla aileye ulaşmak istediğini belirten ve TeknoSA ile yaptıkları işbirliğiyle Türkiye’de çocuklar ve ailelere Disney markasıyla buluşabilecekleri özel bir temas noktası sunduklarını belirtti.

Türkiye’de toplam 300’e yakın mağazası ve online kanalı teknosa.com ile yılda 220 milyon ziyaret edilen TeknoSA alışveriş kanallarında Ağustos ayından itibaren Disney Collection ürünleri de yer alacak. 2 yaş grubundan başlayarak çocuklara hitap eden 6 ana kategorideki 35 farklı ürün grubunda Mickey ve Arkadaşları, Disney Prensesleri, Karlar Ülkesi, Disney/Pixar Arabalar, Aslan Koruyucular, Oyuncak Hikayesi ve diğer Disney karakterlerinin ürünleri bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın