WhatsApp 1 milyar Android akıllı telefona indirildi

Geçtiğimiz hafta sesli görüşme özelliğini devreye alan WhatsApp, 1 milyar Android işletim sistemli akıllı telefona indirildi. WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum’un Twitter’da paylaştığı bilgilere göre şu anda dünya nüfusunun dörtte biri sadece Android işletim sistemli akıllı telefonlarla WhatsApp’a bağlandı. Bu da WhatsApp’ın mobil iletişim operatörlerine karşı nasıl bir darbe vurduğunu gözler önüne seriyor.

Tek başına tüm dünyaya karşı

WhatsApp’ın 2015 yılı başında yaptığı açıklama ise mobil iletişim operatörlerini durumunu ortaya koymaya yetiyor. Aylık aktif kullanıcı sayısının 700 milyona, günlük gönderilen mesaj sayısının da 30 milyar adede ulaştığı duyuran şirket, 800 mobil iletişim operatörünün günlük toplam 20 milyar adet olan SMS sayısına da 10 milyar fark atarak, global SMS sisteminden yüzde 50 daha büyük bir yapıya tek başına ulaşmayı da başarmış oldu.

WhatsApp’ın sesli arama özelliğini kullanıma açması ise mobil iletişim operatörlerini korkutmaya yetiyor. Bakalım önümüzdeki dönemde nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalacağız.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın