WhatsApp’ın sesli arama özelliği nihayet Windows Phone’lara da geldi

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın sesli arama özelliğine sonunda Windows Phone kullanıcıları da kavuştu. Geçtiğimiz nisan ayında ilk olarak Android telefon kullanıcıları ve hemen ardından da iPhone kullanıcıları için yayınlanan WhatsApp’ın sesli arama özelliği, Windows Phone için de yayınlandı.

Windows Phone 8 ve üstü işletim sistemine sahip olan cihazlar için yayınlanan yeni WhatsApp güncellemesiyle, artık Windows Phone kullanıcıları da anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden ücretsiz sesli görüşmeler yapabilecek.

Sesli arama nasıl yapılır?

Windows Phone kullanıcılarının bu özellikten yararlanabilmesi için yapması gereken ise WhatsApp’ın son sürümünü (2.12.60) güncellemek. Uygulamanın güncellenmesinin ardından, WhatsApp ana menüsünde yer alan “Sohbetler” (Chats) ve “Kişiler” (Contacts)  kategorisine ek olarak gelen “Çağrılar” (Calls) bölümüne girerek, internet bağlantınız üzerinden sesli görüşme yapmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp sesli arama özelliği, telefonunuzdaki konuşma paketinde bulunan dakikaları değil, internet paketinizi kullanıyor. Dolayısıyla WhatsApp’ın sesli arama özelliği konuşma paketinizi değil, veri paketinizden tüketiyor. Ancak eğer akıllı telefonunuzla bir kablosuz ağa bağlıysanız,  veri paketiniz de WhatsApp’ın bu yeni özelliğinden etkilenmiyor ve tamamen ücretsiz sesli görüşmeler yapabiliyorsunuz.

“WhatsApp üzerinden nasıl sesli arama yapabilirim?” diye merak eden Android kullanıcıları cevaba buradan, iOS kullanıcıları ise şuradan erişebilir.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın