WhatsApp’tan trafik ihbarı nasıl yapılır? [TeknoYO! TV]

Trafik malum herkesin çilesi. Bir de trafikte karşılaşılan ihlaller yok mu!  Bu ihtiyaçtan yolan çıkan İstanbul Trafik Denetleme Şubesi de geçtiğimiz aylarda vatandaşların, Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak sosyal paylaşım uygulamaları aracılığıyla ihbar edebilmesi için “0 533 155 0 155” ve “0 552 155 0 155” numaralı iki cep telefonu hattını devreye aldı.

İstanbul’da başlatılan cep telefonu şikayet hattı uygulaması ile siz de WhatsApp başta olmak üzere sosyal paylaşım uygulamaları üzerinden karşılaştığınız trafik kural ihlallerini bildirip, cezai işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafını çek, gönder

Bu hatları “Trafik Polisi” adıyla WhatsApp’taki kişiler listenize ekleyip, uygulama üzerinden trafikte gördüğünüz ihlallerin fotoğrafını çekerek, yetkililere “Trafik İhbarı” olarak gönderebilirsiniz. WhatsApp’tan göndereceğiniz fotoğrafla birlikte, tarih, saat ve adresi yazmanız işlem başlatılması için yeterli oluyor.

Uygulama üzerinden nasıl şikayet başvurusu yapabileceğinizi merak ediyorsanız, Bilgitivi ile TeknoYO! TV için hazırladığımız Trafik İhlallerini WhatsApp ile Şikayet Edin” videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın