WhatsApp web sonunda iPhone’lara geliyor

WhatsApp web sonunda iPhone’lara geliyor! Evet yanlış duymadınız. Geçtiğimiz aylarda Android kullanıcılarına sunulan WhatsApp’ın web sürümü nihayet iPhone kullanıcıları da sunuluyor.

WhatsApp’ın resmi internet sitesinde web kullanımı destekleyen işletim sistemleri arasında iPhone simgesi yer almaya başladı. Bu da iPhone kullanıcılarının da artık web üzerinden WhatsApp kullanabileceği anlamına geliyor.

whatsapp-web-iphone

Özellikle bilgisayar başında çok fazla zaman geçirenlerin işini kolaylaştıracak bu özellikle WhatsApp mesajlar için iPhone ekranına bakmak zorunda kalınmayacak. Yani iPhone kullanıcıları için de WhatsApp kullanmak oldukça kolaylaşacak.

WhatsApp web iPhone’larda nasıl kullanılır?

Gelelim en önemli soruya: “WhatsApp web iPhone’larda nasıl kullanılır”. Bu özelliği kullanmak için iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasını güncellemeniz gerekecek. Bundan sonra ayarlar bölümünde WhatsApp Web bölümünü açmanız gerekiyor. Aynı anda Chrome tarayıcısından web.whatsapp.com adresine girmek ve karşınıza çıkan QR kodu WhatsApp uygulaması içinden telefonunuza okutmanız gerekiyor.

whatsapp-web-iphone-nasil-kullanilir

Tüm bunlardan sonra artık iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasını bilgisayardan kontrol edebileceksiniz.

iPhone’lar için WhatsApp web henüz kullanıma açılmadı. Ancak çok kısa bir zaman içinde bu özelliğin hayata geçmesini bekliyoruz.

Görsel kaynak: The Next Web


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın