Windows 10, 29 Temmuz’da kullanıcılarla buluşuyor

Windows 10 ne zaman çıkıyor diye merak edenlere Microsoft’tan müjdeli haber geldi ve yeni işletim sisteminin 29 Temmuz’da kullanıcılarla buluşacağı açıklandı. Microsoft’tan yapılan daha önceki açıklamalarda Windows 10’un yaz aylarında kullanıcılara sunulacağı belirtilmişti. Görünen o ki, Windows 10 hiçbir erteleme olmadan piyasa çıkacak.

Yeni işletim sisteminin fiyatı hakkında da ayrıntılar gelmeye başladı. Paylaşılan bilgilere göre Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak işletim sistemini güncelleyebilecek. Ancak Windows 10’u sıfırdan satın alacak kullanıcılar için fiyatlar 109 dolardan başlayacak. Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil.

windows-10-ne-zaman-cikiyor

Windows 10, Microsoft için çok önemli bir işletim sistemi. Bunun sebebi ise işletim sisteminin tek arayüz kullanacak olması. Bu da kullanıcı deneyimini oldukça üst seviyeye çıkaracak. Windows 10 ile Skype’ta masaüstü, akıllı telefon ve tabletler arasında ücretsiz mesajlaşma mümkün olabilecek. Apple’ın iMessage servisi benzeri bir platforma dönüşen Skype ile artık daha uyumlu olarak mesajlaşabilmek mümkün olacak. Ayrıca Windows 10, yeni web tarayıcısıyla sunulacak. Başka bir deyişle Windows 10 ile Explorer resmen rafa kalkacak.

Windows 10 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz hazırladığımız haberlere göz atabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın