Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One S Türkiye’de

Microsoft’un Haziran ayında ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen E3 oyun fuarında duyurduğu Xbox ailesinin yeni üyesi Xbox One S Türkiye pazarına sunuldu. 2 Ağustos’ta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıkan Xbox One S, 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) desteği sunuyor.

1470209384_XboxOneS_CnslCntrllr_Vrt_FrntOrtho_WhtBG_RGBMicrosoft‘un önceki oyun konsolu modeli Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha küçük tasarlanan ve eski konsollardaki güç ünitesini de cihazın içinde bulunduran yeni konsolun rengini Microsoft ‘’robot beyazı’’ olarak tanımlıyor.

Türkiye pazarına 2 TB kapasiteye sahip özel ve sınırlı sayıda üretilmiş sürümle (Limited Edition) giriş yapan Xbox One S Türkiye fiyatı 1899 TL olarak açıklandı. Sınırlı sayıdaki bu ürünler sadece Media Markt mağazalarında  ve internet sitesi üzerinden satışa sunuluyor. Eylül 2016 itibarı ile ise 1 TB kapasiteli yeni Xbox One S modeli Türkiye’de 1699 TL fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Bluetooth’lu kumanda, 4K ve HDR 

Xbox One S ile birlikte Xbox One kumandasının güncellenmiş sürümü oyunseverlere sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Bluetooth desteğine sahip yenilenen kablosuz kumanda ile kapsama alanı 5.5 metreye ulaşırken, oyuncular kumandayı Windows PC ile de kullanabiliyor. Konsol gibi beyaz renkte olan bu kumandanın arkasında dokulu tutma noktaları da bulunuyor.

Microsoft_Turkiye_Xbox_Necibe_Ozer

Xbox One S’in Türkiye tanıtımını Microsoft Türkiye Xbox Kategori Müdürü Necibe Özer yaptı

Yenilenmiş görsel tasarımın yanısıra Xbox One S, 4K Ultra HD video desteğine, hem oyun hem de video için getirilen HDR yeteneklerine de sahip. Oyunseverler, 4K içerikleri Netflix ve Amazon Video ile çevrimiçi yürüterek Ultra HD Blu-ray filmleri Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme ile izleyebiliyor.

Xbox One S’in satışa sunulmasıyla ilgili açıklama yapan Microsoft Türkiye Xbox Kategori Müdürü Necibe Özer daha kompakt ve şık bir Xbox yapmak istediklerini, bunun yanı sıra pazarda HDR ve 4K videoya doğru olan eğilimi de gördüklerini söyledi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın