Sony Xperia X ve Xperia XA Türkiye’de satışa çıkıyor

Sony Mobile’ın Mobil Dünya Kongresi MWC 2016’da tanıttığı Xperia X ve Xperia XA modelleri Türkiye’de satışa çıkıyor. Sony Mobile’ın yeni baştan tasarladığı Xperia serisinin ilk akıllı telefonları olan Xperia X ve Xperia XA’nın Türkiye lansmanını gerçekleştirdi ve Xperia X Türkiye fiyatı açıklandı.

Xperia_X

Xperia X

Hareket halindeki nesnelerde hızlı otomatik odaklanan kamera ve 2 güne kadar pil ömrü sunan “Qnovo Adaptive Charging” ile dikkat çeken Xperia serisinin yeni ürünleri “Öngörücü Otomatik Odaklama” teknolojisi ile geliyor. Sony’nin α kamera mühendisleri ile işbirliği içinde geliştirdiği yeni “Öngörücü Otomatik Odaklama”, önce fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi seçtiriyor, sonrasında da nesnenin hareketini öngörerek odaklamayı sağlıyor.

Xperia X Türkiye fiyatı 2399 TL

23 MP’lik arka ve 13 MP’lik ön kamerası olan 5 inçlik ekrana sahip Xperia X, Qualcomm Snapdragon 650, Xperia XA modeli ise Mediatek Helio P10 işlemci kullanıyor. Sony Xperia X ve Xperia XA modelleri, beyaz, grafit siyah, yeşil altın ve pembe altın renk seçenekleri ile sunuluyor. 5 inçlik erkanı olan Xperia XA modelinde ise 13 MP’lik arka ve 8 MP’lik ön kamera bulunuyor.

Sony Mobile Grup Ürün Pazarlama Müdürü Hakan Alpay’ın katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında verilen bilgiye göre Sony Xperia X’in satış fiyatı 2399 TL olacak. Xperia X, Türkiye’de 15 Haziran itibariyle satışa sunulurken,  Xperia XA Temmuz ayı içinde tüketiciyle buluşacak.

Xperia X ve Xperia XA’nın tüm özellikleri için daha önce paylaştığımız buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın