Yahoo CEO’su Marissa Mayer’in bu kez ikiz bebekleri olacak!

Arama motoru Yahoo’nun 40 yaşındaki CEO’su Marissa Mayer’in Aralık ayında ikiz bebekleri dünyaya gelecek. Temmuz 2012’de Google‘dan Yahoo’nun CEO’luğu görevine getirildiğinde, hamile olan ve şirkette çalışmaya başladıktan yaklaşık 3 ay sonra doğum yaparak, ilk çocuğunu dünyaya getiren Mayer, yeniden hamile olduğunu duyurdu.

Tumblr’daki kişisel sayfası üzerinden bu açıklamayı yapan Mayer, Aralık ayında olması planlanan doğumla ikiz kız bebeklerinin olacağı müjdesini verdi. Hamile olduğunu Yahoo üst yönetimine bildirdiğini ve yönetimin kendisini inanılmnaz derecede desteklediğini ifade eden Mayer, “Yine çok kısa bir süre sizden ayrı kalacağım” dedi. Hatırlanacağı üzere 2012 yılında, 37 yaşındayken doğum yapan Mayer, 6 aylık doğum izninin sadece bir haftasını kullanıp, Yahoo’da işbaşı yapmıştı.

Yine birkaç gün doğum izni kullanacak

Oğlu Macallister Bogue 3 yaşına giren Mayer, ikizleri için koymadığı düşündüğü isimnleri ise henüz açıklamadı. Marissa Mayer, hamile olduğunu şu şekilde açıkladı:

mayer-yine-hamile

Yahoo CEO’su Marissa Mayer

“Eşim Zack ve benim size güzel haberlerimiz var: Hamileyim! Aralık ayında tek yumurta ikizlerimiz dünyaya gelecek. Aile geçmişimde ikizi olan olmadığı için tek yumurta ikizleri bize de sürpriz oldu. Sonuçta bu 300 hamilelik vakasının birinde karşılaşılan bir durummuş… 3 yıl önce oğlumu dünyaya getirdiğimde olduğu gibi yine çok kısa bir süre işimden ayrı kalmayı planlıyorum. Yahoo Yönetim Kurulu ile bu heyecanlı haberimi paylaştım, çok sevindiler. Onlara, bana bu konuda verdikleri destek ve cesaret nedeniyle teşekkür ediyorum. Hem Yahoo hem de aileme adadığım hayatımda kendimi oldukça enerjik hissediyorum. Gelecek, her iki cephede oldukça parlak olacak…”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın