Yandex.Haritalar uygulaması tamamen yenilendi

Yandex.Haritalar uygulaması, sade arayüzü, sesli arama imkanı, panorama görüntüleri ile desteklenen rota takibi ve aradığınız yere gitmek için BiTaksi üzerinden taksi çağırma başta olmak üzere birçok yeni özellik ile yenilendi.

iOS uygulamasına gelen güncelleme (Android versiyonu yakında yenilenecek) ile tamamen yeni bir tasarıma kavuşan Yandex.Haritalar’ın kullanıcı arayüzü sadeleştirilirken, artık ekranda fonksiyon butonları çok daha az yer kaplıyor, kullanıcının ekranda görmek istemediği butonlar ise kaldırılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar ekranda haritanın daha büyük kısmını, görebiliyorlar.

Yandex.Haritalar’ın yeni sürümünde sunulan en hızlı ve en kısa rotaları ekran üzerinde ilerlerken, bir sonraki adımda ne yöne gidilmesi gerektiği belirtildiğinde o noktanın panorama görüntüsü de kullanıcıya gösteriliyor.

Harita üzerinden BiTaksi çağırılabiliyor

yandex-haritalar-yeni

Yandex.Haritalar yeni güncelleme ile birlikte artık sesli olarak arama yapabilen kullanıcılar ayrıca aradıkları mekanın o anda açık olup olmadığını da görebiliyorlar. Aranan mekan ile ilgili bilgilerin bulunduğu ekranda panorama görüntüleri ve bulundukları yerden aranan mekana o andaki trafik durumuna göre ne kadar süre içinde varabilecekleri bilgisi görülebiliyor. Kullanıcılar bu ekrandan, aradıkları mekana gitmek için BiTaksi üzerinden taksi de çağırabiliyorlar.

Yandex.Haritalar üzerinde aradıkları mekanları favori listesine ekleyebilen kullanıcılar bu listeyi sahip olduğu tüm diğer cihazlardaki Yandex.Haritalar uygulamalarında da görebiliyor. Yandex.Haritalar uygulaması silinip, sonra tekrar yüklense bile, Yandex hesabıyla giriş yapan kullanıcıların favori mekan listesi silinmiyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın