Yandex.Metro, İstanbul’daki metrobüs ve raylı ulaşım haritasını sunmaya başladı

İstanbul, İzmir ve Bursa gibi şehirlerde anlık trafik durumu haritasıyla kullanıcıların beğenisini kazanan Yandex, şimdi de Yandex.Metro uygulaması ile İstanbul’daki metrobüs ve metro ulaşımını göstermeye başladı. Tüm raylı ulaşım yollarını kapsayan Yandex.Metro uygulamasında ayrıca füniküler ve tramvay gibi diğer ulaşım seçenekleri de yer alıyor.

iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlar için geliştirilen Yandex.Metro, özellikle İstanbulluların gitmek istediklere noktalara en kestirme yoldan ulaşmalarını sağlayacak.

Harita üzerinde yalnızca birkaç dokunuşla rota oluşturulabilen Yandex.Metro ile kullanıcılar, ortalama yolculuk süresini de görerek en uygun güzergahı kolayca seçebilecek. İnteraktif bir haritaya sahip olan Yandex.Metro, kullanıcıların İstanbul’daki tüm hatlara dair detaylara kolayca ulaşılabilmesini sağlıyor.

Binmeniz gereken vagonu bile söylüyor

Yandex.Metro uygulamasında, kullanıcıların gidecekleri lokasyona en yakın çıkışta inmeleri için hangi vagona binmeleri gerektiği de gösteriliyor. Bu sayede kullanıcılar, ulaşmak istedikleri noktaya varırken en ufak bir zaman kaybına bile uğramıyor.

Uygulamanın en çok beğendiğimiz yanı ise internet bağlantısına ihtiyaç duymamaması. Metroda kullanılmayan mobil internet, Yandex.Metro uygulamasını kullanmanıza engel olmayacak. Uygulanmayı bir kez indirmeniz yeterli.

Android iOS


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın