Yandex Navigasyon yolda reklam göstermeye başladı

Navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon reklam almaya başladı. Yandex’in navigasyon uygulaması için kullanıma sunduğu reklam modeli, Yandex Navigasyon’un sesli yönlendirme özelliğinden markaların yararlanmasına imkân sağlarken, rota üzerindeki marka lokasyonlarını da gösteriyor.

Yandex Navigasyon’un sesli yönlendirme özelliğinin markaya göre uyarlanması ile rota üzerinde lokasyon bazlı marka gösterimini kapsayan yeni reklam modelini ilk olarak araç kiralama markası Avis Türkiye kullanmaya başladı.

Yandex Navigasyon’un yenilikçi reklam modeli hakkında bilgi veren Yandex Harita Servisleri Müdürü Onur Karahayıt, şunları söyledi: “Yandex Navigasyon, kullanıcıların trafikte hayatını kolaylaştıran katma değeri yüksek bir uygulama. En güncel yol durumu bilgilerini vererek günlük hayatta vazgeçilmez olan böyle bir uygulamadan reklam verenler de doğal olarak yararlanmak istiyor. Biz de yeni hizmetimizle markaların seslerini duyurabilecekleri, kullanıcı deneyimiyle uyumlu bir model geliştirdik.”

Reklam modeli nasıl çalışıyor?

Yandex Navigasyon’da 10 Mart’ta yayına başlayan Avis Türkiye reklamları şu şekilde gösteriliyor: Kullanıcılar rota oluşturduklarında “Rota oluşturuldu” veya rotalarına vardıklarında “Varış noktasına ulaştınız” şeklindeki sesli yönlendirmeler markanın ismiyle birlikte seslendiriliyor.

Sesli yönlendirme, “Rota oluşturuldu. Avis keyifli yolculuklar diler” ifadesiyle düzenleniyor. Bununla birlikte kullanıcılar rotalarında devam ederken 150 metre yakında bulunan Avis ofisleri, otomatik olarak haritada Avis logosuyla birlikte beliriyor.

Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise “Mobilitenin öneminin giderek arttığı, zamanın herkes için çok değerli olduğu günümüzde, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve bütünsel bir deneyim sunmak bizim için çok önemli. Şimdiden kendimizi müşterilerimize bir ‘rota’ daha yakın hissediyoruz” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın