Yandex Navigasyon uygulaması artık park yerlerini de gösterecek

Yandex, trafikte geçirilen zamanı azaltacak Yandex Park Yerleri özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu. Sürücülere varış noktalarına en yakın ücretsiz ve ücretli park yerlerini gösteren yeni “Park Yerleri” özelliği Türkiye’de ilk olarak Yandex Navigasyon kullanıcıları tarafından deneyimlenecek.

İlk aşamada İstanbul’daki sürücülerin kullanımına sunulan bu özellik, önümüzdeki dönemde başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin diğer illerine de yaygınlaştırılacak.

Yandex Navigasyon’da varış noktasına yaklaşırken arayüze eklenen “P” butonuna tıklayan kullanıcılar harita üzerinde açık ya da kapalı otopark seçeneklerini ve otoparkların ücretsiz mi ya da ücretli mi olduğunu görebilecek.  

Yandex’ten yapılan açıklamaya göre İstanbul’un farklı bölgelerindeki 5496 ücretli ve 1359 ücretsiz olmak üzere toplam 6855 otopark noktası Yandex Navigasyon’un haritasına eklendi.

Buna göre Yandex Navigasyon’a eklenen otoparkların 6144’ü açık, 711’i kapalı olarak hizmet veriyor. Ayrıca sokak üzerine park edilebilecek 1566 park yeri bilgisi de uygulama üzerinden kullanıcılarla paylaşılıyor.

Yandex İstanbul haritası güncellendi

Kapsamlı bir güncelleme yapılan Yandex Haritalar’ın İstanbul haritasındaki toplam 14193 nokta yenilendi. Güncelleme kapsamında haritaya 2862 yeni yol eklenirken 2100 sokağın ismi değiştirildi. Ayrıca 1139 yol kapatıldı, 300 yolun hız limitleri güncellendi ve 228 yolun sürüş yönü değiştirildi.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’de “ilk” olacak bir dizi yeni özelliği daha hizmete sunacaklarını belirten Yandex Harita Servisleri Müdürü Onur Karahayıt, yeni özellikler ve güncellemelerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Yandex Navigasyon ve Haritalar’ı sürekli geliştirerek kullanıcılarımızın trafikteki en önemli yardımcısı olmak istiyoruz. Trafikteki problemlere çözümler bularak hayatı kolaylaştırmak ve kullanıcılarımıza zaman kazandırmak en büyük hedefimiz. Park yerlerini gösterme özelliğinin de yoğun olarak kullanılacağına inanıyoruz. İstanbul’daki park yerleri özelliğiyle eş zamanlı olarak kullanıcılarımızın deneyimini iyileştirmek için İstanbul haritamızı da kapsamlı bir şekilde güncelledik.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın