Ruslar Yandex ile Türkiye’ye geri dönüyor!

Arama motoru Yandex’in verilerine göre Rus turistler Türkiye için geri dönüş hazırlığı yapıyor. Dünya turizmine yön veren isimleri bir araya getiren World Tourism Forum’a katılan Yandex Reklam Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maksim Grishakov, “Rusların Yandex’te tatil amaçlı yaptığı aramaları analiz ettiğimizde, Türkiye’ye olan ilginin yeniden ivme kazandığını gördük. Ekim 2016’da seyahat kategorisinde Türkiye için yapılan aramalarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artış var” dedi.

Türkiye’nin Rus turistler için en popüler tatil bölgeleri arasında yer almaya devam ettiğini söyleyen Maksim Grishakov, “Türkiye 2016’da Tunus ve Yunanistan’ı geride bırakarak en çok aranan tatil bölgesi oldu. Analizde Rus turistlerin Türkiye’de en sevdiği tatil yöresinin Kemer olduğu ortaya çıktı. Kemer’i, Side ve Marmaris takip ediyor” diye konuştu.

İnternet reklamcılığı yükselişte

Yandex olarak turizm sektörüne büyük önem verdiklerini ve  turizmcilere gelişmiş dijital reklamcılık çözümleri sunduklarını belirten Grishakov, Rusya’daki reklam pazarı hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Rusya pazarında internet reklamcılığı televizyon reklamcılığını yakalamak üzere. İnternetin reklam pastasından aldığı pay yüzde 38’in üzerine çıktı. Televizyon yüzde 41 oranında pay alıyor. Yakında bu oranlar eşitlenecek gibi görünüyor.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın