Yasaklı sitelere girmek için en iyi 5 VPN programı

Türkiye’de bugün sosyal ağlara bomba gibi düşen erişim engelleme kararları, Türk internet kullanıcılarının “zoraki dostu” VPN’i de tekrar gündeme getirdi. VPN (Sanal Özel Ağ), YouTube gibi erişim engeli bulunan web sitelerine girmek için geliştirilen en iyi formüller arasında. Fransa, ABD, İspanya gibi ülkelerdeki sunuculara bağlanıp sitelere girme temelinde çok sayıda VPN alternatifi mevcut. Ancak sunucu günlüğünün tutmamak, gizliliği korumak gibi özelliklere sahip olan az sayıda VPN seçeneği bulunuyor. Mecbur kalmadıkça kullanmayın (ki yeni internet yasasıyla sık sık mecbur kalacağız gibi görünüyor) ama  işte size “At fav’a bekle” diyebileceğimiz en iyi 5 VPN alternatifi…

 

1 – TorGuard

torguard

VPN denildiğinde akla ilk gelen alternatiflerden biri TorGuard. Torrent indirmek için başka, YouTube’a girmek için farklı sunucular üzerinden bağlantı sağlayan TorGuard, bu sayede optimum hızı sağlamayı başarıyor. Gizlilik ve güvenlik anlamında da oldukça yetenekli olan bu VPN seçeneği, aylık ve yıllık ücretlendirmelerle geliyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

2 – IPVanish VPN

ip-vanish

47 ülkeden çıkış sunucuları bulunan IPVanish VPN, binlerce farklı IP numarası ile dikkat çekiyor. Diğerlerinden farklı bir algoritmaya sahip olan IPVanish VPN’de IP adresleri ortak şekilde kullanılıyor. IP numarası çeşitliliği sayesinde ise gizlilik üst seviyede tutuluyor. Birden fazla cihaz üzerinden yasaklı sitelere giriş olanağı da sunan hizmet buna farklı protokoller kullanıldığı taktirde izin veriyor. Ücretli olan hizmetle ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

3 – CyberGhost VPN

CyberGhost-VPN

Ücretsiz sunduğu üyelik planları ile birlikte Türkiye’de en çok kullanılan VPN hizmetlerinden biri de CyberGhost VPN. Güvenilir ve tanınmış bir VPN platformu olması da cabası. Veri şifreleme, çıkış konumu değiştirme gibi özellikler sunan hizmet, YouTube’a girmek isteyenler için ücretsiz olarak kullanılabilecek en iyi seçenekler arasında. Daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

 

4 – Tunnel Bear

tunnel-bear

Türkiye’de 2014 yılındaki Yerel Seçimler sürecinde Twitter’a getirilen erişim engelinin ardından popülaritesini artıran Tunnel Bear, çok sayıda ülke üzerinden sunucu çıkış noktasına sahip olması, iOS ve Android gibi mobil işletim sistemleri için sunduğu uygulamaları ve rakiplerine göre uygun fiyat seçenekleri ile dikkat çekiyor. Tunnel Bear hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

5 –  PureVPN

purevpn

Dünyanın dört bir yanında 100’den fazla ülkede kullanıcılara farklı lokasyonlar üzerinden internet bağlantısı sağlayan PureVPN, Türkiye’de erişim engeli bulunan web sitelerine ve oyunlara giriş imkanı tanıyor. PureVPN, Türkiye’de Twitter ve YouTube’a getirilen son erişim engelinin hemen ardından duyurduğu kampanya ile de dikkatleri üzerine çekti. Buraya tıklayarak kayıt olan kullanıcılar, servisi 3 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyor. 3 gün sonrasında PureVPN kullanmaya devam etmek isteyenler ise OZGURINTERNET kupon kodunu girdiklerinde yüzde 20 indirim hakkı kazanıyorlar.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın