Yeni emoji işaretleri geliyor!

Pop kültürün yeni simgelerinden biri olmayı başaran emoji işaretlerine yenileri ekleniyor. Uluslararasında emoji işaretleri için konsorsiyum olarak kabul edilen Unicode, yeni emoji işaretleri üzerine çalışmalar başladı. Unicode 8.0 sürümü olarak ifade edilen yeni emoji işaretleri içinde seçilenler geçtiğimiz günlerde ilk kez paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre 11 yeni emoji kullanıcılarla buluşmak için gün sayıyor.

Tasarlanan yeni emojiler için hem kullanıcılardan hem de tasarımcılardan yorumlar toplanıyor. Alınan yorumlara göre yeni emoji işaretlerine son şekil verilecek. Bu süreçten sonra ise kullanıcılara sunulacak. Yeni emoji işaretlerinin 2015 yılının ikinci yarısında kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Bu noktada kısa bir bilgi daha paylaşalım. Unicode’un üyeleri arasında Apple, Google, Microsoft, Huawei, IBM, Yahoo ve Twitter gibi teknoloji devleri bulunuyor. Bu yüzden yeni emojiler, iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlardaki yerini ilk güncellemeyle birlikte alacak. Lafı çok uzatmadan yeni emoji işaretlerini paylaşalım. İşte 80 emoji içinden  elemeden geçen 11 emoji işareti…

 

1- Konuşmak istemiyorum

yeni-emoji-isaretleri-1

 

2- Bacak kası

yeni-emoji-isaretleri-2

 

3- Hamile kadın

yeni-emoji-isaretleri-3

 

4- Hıyaryeni-emoji-isaretleri-4

 

5- Avokado

yeni-emoji-isaretleri-5

 

6- Selfieyeni-emoji-isaretleri-6

 

7- Paket servis

yeni-emoji-isaretleri-7

 

8- Baget ekmek

yeni-emoji-isaretleri-8

 

9- Sandiviçyeni-emoji-isaretleri-9

 

10- Takım elbiseyeni-emoji-isaretleri-10

 

11- Ne yapabilirim?

yeni-emoji-isaretleri-11


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın