Yeni MacBook Air inceliyor, hafifliyor ve güçleniyor

Apple’ın en ince dizüstü bilgisayar modeli olan MacBook Air serisi yenileniyor. Uzun zamandan beri beklenen yeni modelin, 9to5Mac sitesinin paylaştığı fotoğraflarla üzerindeki sır perdesini kalktı. Daha önce 11 ve 13 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuyla kullanıcılara sunulan MacBook Air serisi artık sadece 12 inçlik ekranla satışa çıkacak. Yeni bilgisayarın boyutları ise hemen hemen bir önceki model olan 11 inçe çok yakın. Bunun sebebi ise tamamen daha ince ekran çerçevesinin ve daha birbirine yakın tuşların kullanılması. Tasarımda yapılan bu değişiklik sonrası yeni Macbook Air, kompakt tasarım anlayışını güçlendirerek koruyor.

apple-yeni-macbook-air

Yeni MacBook Air, yüzde 30 civarında inceltildi. Bu da Apple’ı USB giriş konusunda radikal kararlar almak zorunda bırakmış. USB C tipi olarak adlandırılan yeni girişler MacBook Air üzerindeki yerini alacak. Bu da sadece ince girişli olan USB’lerin yeni dizüstü bilgisayarda kullanılabileceğini gösteriyor. SD kart girişi ise yeni MacBook Air modelinde tamamen kaldırılacağa benziyor.

Bunun yanı sıra yeni MacBook Air’da yapılan en büyük yeniliklerden bir diğeri ise hoparlör ızgaraları. Şu ana kadar hiç bir MacBook Air’da kullanılmayan bu ızgaralar, ilk kez yeni modelde kullanılacak.

Apple’ın yeni MacBook Air üretimine başladığı ifade ediliyor. Ancak tam olarak ne zaman tanıtacağı ise bilinmiyor. Ortaya atılan iddialara göre Apple bu yılın yaz aylarında yeni dizüstü bilgisayarı tanıtacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın