Twitter’da ‘Anlar’ın yerine yeni ‘Keşfet’ özelliği geldi

Twitter’ın sosyal ağda olup biten gelişmelerden derlenen öykü ve haber seçkilerinden oluşan “Anlar” (Moments) sekmesinin yerine yeni Twitter Keşfet sekmesi geliyor.  Twitter’da neler olup bittiğini pek çok şekilde öğrenmek mümkün.

Anasayfanın dışında, “Trend” sekmesi o an Twitter’da nelerin tartışıldığını gösterirken; “Arama” sekmesi de istediğiniz her şeyi bulmanızı sağlıyor. Twitter’da bugüne dek bu deneyimler için ayrı ayrı yerlere tıklamak gerekiyordu.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre bu deneyimlerin hepsini bir arada bulabilmek için çok yakında Trendler, Arama ve canlı videoların en iyileri tek bir Explore (Keşfet) sekmesi altında sunulacak.

Yeni Keşfet ile neler sunulacak?

Sosyal ağa gelen “Keşfet” adındaki yeni sekme, Twitter’da var olan sekmelerin yanına eklenecek ve kullanıcıların istedikleri şeyleri daha kolay bulmasını sağlayacak. Keşfet özelliği bugün itibariyle Twitter iOS için kullanıma sunuluyor. Gelecek haftalarda ise Twitter Android için de kullanılabilir olacak.

Twitter’ın resmi blogundan duyurulan yeni “Keşfet” sekmesi şu özelliklere sahip olacak:

“Geçtiğimiz yıl sizden Twitter’da aradığınızı bulmakta bazen zorluk çektiğiniz konusunda yorumlar aldık. Bu nedenle Trendler ve Arama özelliklerini herkes için kullanımı daha kolay hale getirmenin yollarını araştırdık. Araştırma sürecimizde müşterilerimiz, yeni Keşfet sekmesi sayesinde haberleri, trendleri ve popüler konuları daha kolay bulduklarını söylediler.”

Sosyal ağ Twitter’ın yeni Keşfet sekmesi ile ilgili bilgilere Twitter’ın buradan erişebileceğiniz resmi blog sayfasından takip edebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın