FinTech Mafia’nın kurucusu iyzico’ya transfer oldu

Yerli ödeme kuruluşu iyzico, FinTech dünyasının tanınmış isimlerinden Kilian Thalhammer’i ekibine kattı. iyzico’ya Uluslararası Büyümeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak transfer olan Kilian Thalhammer, dünyada bankacılık ve FinTech alanındaki en uzman isimlerin oluşturduğu  FinTech Mafia organizasyonunun da kurucularından biri olarak tanınıyor.

İran ile başlattığı bölgesel büyüme stratejisini genişletmek isteyen iyzico, daha önce Paypal, BKM ve Yandex gibi şirketlerden de önemli üst düzey isimleri ekibine dahil etmişti.

kilian_thalhammer

Kilian Thalhammer

Ödeme sistemleri ve e-ticaret sektörlerinde global ölçekte 15 yıldan fazla deneyimi olan Kilian Thalhammer, RatePay’deki (Otto Group) Performanstan Sorumlu Üst Düzey Yöneticilik rolünün ardından, PAYMILL’de (Rocket Internet) Genel Müdür olarak uzun yıllar görev aldı.

Uluslararası büyümeden sorumlu olacak

Lodgify, Loyaltyprime, Savedroid, Sweep, Easyscore ve SatoshiPay gibi şirketlerin danışmanlığını ve melek yatırımcılığını da sürdüren Thalhammer, iyzico’da Uluslararası Büyümeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı.

Kilian Thalhammer’in ekiplerine katılmasıyla ilgili görüşlerini paylaşan iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, “iyzico olarak ödeme sistemleri dünyası için yenilikler yaratmaya ve farklı yollar çizmeye çalışıyoruz. Kilian’in de aramıza katılmasıyla, gelecek planlarımızı daha da somutlaştırmış oluyoruz. Ödeme sistemleri alanında sahip olduğu yetenekli çalışan ve tecrübeli liderlerle Türkiye’den çıkan bölgesel lider iyzico olacak” dedi.

Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından 2012 yılında İstanbul’da kurulan iyzico, 39 bin 500 kayıtlı üye iş yeri sayısına sahip. Haziran 2016’da, Türkiye’den yurt dışına satış yapan şirketler için dövizle ödeme kabul etme özelliği iyziCrossborder’ı devreye alan iyzico, Ekim 2016’da da kullanıcıların Facebook Messenger üzerinden online ödeme almasını sağlayan modülünü kullanıma sunmuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın