Yılan oyunu Facebook Messenger ile geri döndü

Nokia’nın telefon ve tablet markasının yeni sahibi HMD Global, Nokia’nın unutulmaz oyunu Yılan”ın (Snake) yeni versiyonu Facebook Messenger için yayınladı. Snake for Messenger adıyla Facebook’un mesajlaşma platformuna gelen yılan oyunu, arkadaş gruplarıyla oynanmak üzere yeniden tasarlandı. Artık yılan oyunu Facebook Messenger platformu üzerinden de oynanabiliyor.

İlk kez 1990’ların sonlarında Nokia telefonlarında yer alan Snake, o tarihten bu yana 400 milyonun üzerinde telefonda oynanmıştı. Yılan, ilk olarak 1997 yılında Logic ve Memory oyunları ile birlikte Nokia 6610’da yer almıştı. Konseptin kökeni ise Gremlin tarafından geliştirilmiş ve yayınlamış olan 1976’nın atari salonu oyunu ‘Blockade’e dayanıyordu.

Yeni nesil Yılan’da neler var?

HMD Global’in Facebook’taki Instant Games platformuna taşıdığı yeni yılan oyununda orijinalinde olduğu gibi oyuncular, yol üstündeki elma ve böcekleri yemesi için yılanı ekranda hareket ettirerek puan topluyor.

Yılan ne kadar çok yerse o kadar çok uzuyor ve kontrol edilmesi de daha güç hale geliyor. Oyunda, her biri farklı bir düzene ve yılan derisine sahip 6 seviye bulunuyor. Oyuncular, üç hızdan birini seçebiliyor. Ne kadar hızlı olunursa o kadar çok puan kazanılıyor.  Yılan aynı zamanda yeni Nokia 3310‘lara da önceden yüklü olarak geliyor.

Yılan oyunu Messenger’da nasıl oynanır?

Kullanıcıların efsane Yılan (Snake) oyununun yenilenmiş halini Facebook üzerinden oynayabilmeleri için şu adımları izlemesi yeterli:

1- Akıllı telefonunuzdaki Facebook Messenger uygulamasını açın.

2- Messenger uygulamasında oyun oynamak istediğiniz kişi için mesajlaşma penceresini açın.

3- Yazı, kamera, fotoğraf, emoji, yerler… ikonlarının bulunduğu sekmenin en sağındaki oyun kolu şeklindeki düğmeye tıklayın.

4- Facebook Instant Games platformunda yer alan oyunların arasında Snake’i bulun. Üzerine tıklayıp, yılan oyununu oynamaya başlayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın