Araç çağırma uygulaması YOLO 20 milyon dolarlık değere ulaştı

Özel araç çağırma servisi YOLO uygulaması, aldığı 200 bin dolarlık yeni yatırımla değerini 20 milyon dolara yükseltti. iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet veren YOLO, aldığı yeni yatırımın yarısını yatırımcı Zihni Turgut Güneri’den diğer yarısını ise 8 farklı yatırımcıdan (bir melek yatırım ağı üzerinden) sağladı.

2016 yılı sonunda açılan YOLO, Türkiye’de özel araç çağırma uygulamaları arasında, Uber, Careem ve Olev ile rekabet ediyor. YOLO’nun 2016 yılı sonundaki 16 milyon dolarlık değerlemeli yatırımı hatırlatan YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, bu son yatırımla 20 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştıklarını söyledi.

YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu

Çolakoğlu, “YOLO, Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketlerinden biri ve Türk’lerin bir araya gelip uluslararası seviyede bir teknoloji şirketi yaratabileceğinin çok iyi bir göstergesidir. YOLO bu ay EBITDA bazında başa-başa geldi. Mevcut durumda kurumsal anlaşmalar ile ciddi bir hacim elde etti. Bundan sonraki hedef mobil bireysel uygulamada aynı başarıyı tutturmak olacak” diye konuştu.

250 aracı ile yollarda

Çolakoğlu, “YOLO şu anda 14 tam zamanlı çalışan ve 250 araç sayısı ile yoluna devam ediyor. Herhangi bir anda 50’ye yakın araç sürüş halinde” dedi.

Zihni Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili Turgut Güneri ise “New York’tan Türkiye’ye temelli dönüş yaparken Uber modeline çok inanıyordum ve ulaşım teknolojileri sektöründe Türkiye’de yatırım yapmak istiyordum, YOLO’nun başarıyla bu işi yaptığını duyunca, kendileriyle tanıştım ve yatırımcı olmaya karar verdim” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın