Bu oyun, anında 1 milyon dolar bağış topladı!

Yooka-Laylee adlı video oyunu projesi, kitlesel fonlama ağı Kickstarter’da en hızlı bağış toplayan video oyunu olmayı başardı. Sadece 6 saat içinde 1 milyon dolarlık bağış toplamayı başaran Yooka-Laylee, böylelikle daha önce 7 saat içinde 1 milyon doları aşan Torment: Tides of Numenara’yı geride bırakmış oldu. Yooka-Laylee, aynı zamanda tüm zamanların 1 milyon dolar barajına ulaşan 4. Kickstarter projesi olma ünvanını da kazandı.

Yooka-LaylePlaytonic Games adlı geliştirici ekibinin oyunu olan Yooka-Laylee, 5 Mayıs 2015 günü saat 13:00 itibarıyla 41 bin kişi tarafından yapılan toplam 1.3 milyon poundluk (2 milyon dolar) bağışla şimdiden yayınlanması için talep edilen 175 bin poundluk (265 bin dolar) rakamı çoktan aşmış durumda. Üstelik daha 42 gün boyunca bağış yapılmaya devam edilecek. Yooka-Laylee’nin 5 milyon dolardan fazla bağış toplamasına kesin gözüyle bakılıyor.

kickstarter-1-milyon-dolarÖte yandan konsollar ve PC için geliştirilen üç boyutlu (3D) Yooka-Laylee oyunu, Kickstarter’da 1 milyon doları en hızlı toplayan proje değil. Bu alanda rekor Pepple Time’a ait. Sadece 30 dakikada 1 milyon bağış toplayan akıllı saat projesi Pebble Time’ın ardından ikinci sırada ise 2 saat 42 dakika bu rakama ulaşan Reaper Miniatures Bones II adlı 3D oyun minyatürleri projesi yer alıyor. Üçüncü sıradaki Veronica Mars’ın film projesi de Kickstarter’da 4 saat 22 dakikada 1 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

En hızlı fenomenler arasında yer alan şampiyon oyunla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın