Sadece oyunlar için canlı yayın kanalı YouTube Gaming duyuruldu

Online video konusunda açık ara dünyanın en iyisi olan YouTube, sadece oyunlar için canlı yayın kanalı olan ‘YouTube Gaming’i duyurdu. YouTube Gaming’te sadece canlı oyun videoları yayınlanacak. Konuya biraz daha açıklık getirmek adına şunu söyleyebiliriz; özellikle son zamanlarda oyun videolarını yayınlamak oldukça büyük bir trend haline dönüşmüş durumda. YouTube Gaming ise bu işi canlı olacak yapacak.

Google, Youtube Gaming servisinin web üzerinden kullanılabilir olmasının yanı sıra Android ve iOS uygulamaları da yer alacak. Kullanıcılar beğendikleri kullanıcıları ve oyunları 3 farklı ana kategoriden takip edebilecek. Bu kategoriler ise oyunlar, yayın akışı ve kanallar olarak belirlendi.

youtube-gaming-ozellikleri

Bu işi YouTube Gaming’ten önce yapan olmadı mı diyeceksiniz. Tabii daha önce benzeri girişimler oldu. Bunun en büyük örneklerinden biri ise Twitch. Uzun zamandan beri oyuncuların yoğun ilgisini çeken Twitch üzerinde oldukça fazla canlı oyun yayını yapılıyor.

Paylaşılan bilgilere göre YouTube Gaming, önümüzde 2 ay içerisinde oyunseverlerle buluşacak. Ancak YouTube Gaming ilk yer alacağı ülkeler ise ABD ve İngiltere olacak. Türkiye’deki yayınlanma tarihi ise henüz belirlenmiş durumda değil.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın